DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

TRUDNA SYTUACJA POGODOWA. WOT W STANIE GOTOWOŚCI W CZTERECH REGIONACH {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Rzeki w Małopolsce wzbierają. Straż pożarna już teraz ma pełne ręce roboty, tymczasem synoptycy prognozują kolejne opady. Szef MON Mariusz Błaszczak zdecydował o podniesieniu w stan gotowości brygad Wojsk Obrony Terytorialnej na obszarach zagrożonych wstąpieniem podtopień.

168 razy interweniowali od północy strażacy w Małopolsce w związku ze zjawiskami pogodowymi. Jak powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej, mł. bryg. Sebastian Woźniak, było to głównie usuwanie gałęzi i konarów drzew blokujących przejazd na drogach lokalnych.

– Mamy też interwencje związane z wypompowywanie wody z zalanych piwnic i udrażnianiem przepustów drogowych – mówił Woźniak.

W związku z opadami, rzeki w Małopolsce wzbierają. We wtorek pogotowia przeciwpowodziowe zostały ogłoszone w Grybowie w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Białej Tarnowskiej oraz w Oświęcimiu i Brzeszczach w związku z wezbraniami wód w rzekach Wisła i Soła. Synoptycy prognozują dalsze opady.

Czytaj również: Wezbrane rzeki na południu kraju. Przekroczone stany ostrzegawcze

„Apelujemy do żołnierzy WOT”

Szef MON Mariusz Błaszczak zdecydował o podniesieniu w stan gotowości brygad Wojsk Obrony Terytorialnej na obszarach zagrożonych wstąpieniem podtopień. W stanie gotowości są cztery brygady w południowo-wschodniej Polsce.

Rzecznik WOT płk Marek Pietrzak wyjaśnił, że chodzi o cztery brygady: lubelską, świętokrzyską, małopolską i śląską, które zostały postawione w stan gotowości we wtorek o godz. 16. – Oznacza to dla żołnierzy tych brygad, że ich powołanie w trybie natychmiastowego stawiennictwa może nastąpić w czasie krótszym niż 24 godziny – powiedział  Pietrzak.

Ponadto – jak dodał rzecznik WOT – w wymienionych brygadach, a także w brygadzie podkarpackiej i 6 Mazowieckiej (operująca na południowym Mazowszu) możliwa jest „aktywacja”, w czasie do 12 godzin, pododdziałów logistycznych, obsług pomp, agregatów prądotwórczych i masztów oświetleniowych.

– Apelujemy do żołnierzy wspomnianych brygad, aby skorygowali swoje plany w związku z gotowością ich brygad – powiedział rzecznik WOT.  Wyjaśnił, że w województwach, w których postawiono w stan gotowości brygady WOT, w niektórych miejscach dopływów Wisły poziomy wód przekroczyły już stany ostrzegawcze.

PAP/INTERIA.PL
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: