DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nie dla poszukiwań i wydobycia uranu w Sudetach! {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Pod koniec lutego 2016 r dotarła do nas wiadomość podana przez czeskie Radio Praha iż Ministrowie środowiska Polski i Czech spotkali się w czwartek 18 lutego 2016r. Strona czeska miała do przedyskutowania długą listę spraw. Wysoką pozycję na tej liście zajmowały polskie plany poszukiwania uranu oraz zwiększenie wydobycia w kopalni węgla brunatnego Turów tuż przy granicy z Czechami.

Jeśli chodzi o sprawę uranu strona polska stwierdziła, że wszystkie prace poszukiwawcze zostały aktualnie wstrzymane i nie będą dalej kontynuowane oraz, że na tym etapie nie ma firm zainteresowanych wydobyciem potencjalnych zasobów uranu.

http://www.radio.cz/en/section/curraffrs/czech-environment-minister-given-some-assurance-on-polish-mining-plans-near-border

W maju 2016, zgodnie z naszymi oczekiwaniami pojawiło się obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu o toczącym się postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu prac geofizycznych i prac geologicznych mających na celu poszukiwanie złoża polimetalicznego z uranem na obszarze koncesyjnym ?Kopaniec ? Kromnów? , którego Inwestorem jest European Resources Polska Sp.z o.o.

http://bip.wroclaw.rdos.gov.pl/obwieszczenie-regionalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-z-dnia-6-maja-2016-znak-woos-4235-3-2016-ms-3
Tak więc procedury trwają i biorąc czynny udział w postępowaniu czekamy na decyzję RDOŚ na początku lipca, resztę okoliczności pozostawiając bez komentarza.

Sudety biją na alarm.   

Szklarska Poręba, Karpacz, Świeradów Zdrój i inne kurorty są teraz zagrożone budową nowych kopalni uranu. Tym bardziej, że obecnie takie złoża eksploatuje się przez wtłaczanie pod ziemię stężonego kwasu siarkowego i cyjanku potasu – dla wypłukania złota.

O CO CHODZI?

Wbrew powszechnym tendencjom, rząd polski pragnie rozwijać energetykę atomową, jako tanie, bezpieczne i czyste źródło energii. Problem w tym, że energetyka jądrowa nie jest tania, nie jest bezpieczna i nie jest czysta. ?Lobby? energetyczne zadbało o to, aby zapadła decyzja polityczna w tej sprawie. Jej konsekwencją jest poszukiwanie rud uranu na terenie kraju. Choć elektrowni jeszcze nie ma to firmy poszukiwawcze wietrząc ?sukces biznesowy? starają się o koncesje na poszukiwanie rud promieniotwórczych. Prostą i oczywistą konsekwencją poszukiwań jest wydobycie. Wiąże się ono z wieloma niebezpieczeństwami, niezależnie od metod pozyskiwania surowca. Każda z nich kończy się degradacją środowiska na dużą skalę. Nie ma na świecie kopalń, czynnych lub nie, które nie doprowadziłby do skażenia środowiska. Takich kopalni po prostu nie ma! Praktyka pokazuje, że po uzyskaniu ?sukcesu biznesowego? firma znika z rynku, a problem pozostaje w postaci hałd, zbiorników poflotacyjnych, hektolitrów kwasów wpuszczonych w ziemię.

Najbardziej cierpią na tym zasoby czystej wody. Rekultywacją terenu ?musi? zająć się państwo, a kosztuje to gigantyczne pieniądze, i przynosi marny efekt. Próby poszukiwania rud uranu w Sudetach stoją w sprzeczności ze strategią regionu, która zmierza do wykorzystania jego turystycznego potencjału. Tam gdzie działają kopalnie, lub nawet tam gdzie poszukuje się uranu, nie ma turystyki!!! Konsekwencją tych działań jest zniszczenie środowiska i koniec marzeń o turystycznym wykorzystaniu niepowtarzalnych walorów przyrodniczych i kulturowych Sudetów. Czy warto ryzykować, kierując się chciwością firm wydobywczych i energetycznych oraz krótkowzrocznością polityków? 1 kwietnia 2012 roku ruszył program rządowy promujący energetykę atomową: ?Porozmawiajmy o atomie??.

Program ten nie jest finansowany z budżetów firm energetycznych, lecz z budżetu państwa, z którego wyda się na ten cel 22 mln złotych! Wbrew temu co sugeruje jego nazwa, nie chodzi o dialog ze społeczeństwem, lecz jedynie o ?urabianie? opinii publicznej, która po Czarnobylu i Fukushimie nie ma zaufania do energetyki jądrowej. Czy tak wygląda debata publiczna na ważny temat, czy mamy do czynienia z prymitywną propagandą? Zwłaszcza, że już rozpoczęły się procedury zmierzające do udzielenia koncesji na poszukiwania rudy uranu w Sudetach. To już się dzieje! Bez wcześniejszej dyskusji, a obecnie pomimo jej wyników!
Budzi to nasz głęboki sprzeciw! Najważniejszym ?surowcem strategicznym? są ludzie! Obowiązkiem państwa jest dbanie o dobro obywateli a nie rujnowanie im życia wraz z otaczającą ich przyrodą. To my jesteśmy państwem. I o to chodzi!

Potrzebujemy wsparcia ze strony mieszkańców, władz powiatowych i gminnych, oraz sponsorów lub innych osób które mogą w jakiś sposób wspomóc naszą akcję.
Potrzeby nasze są prozaiczne
dotychczas wydrukowaliśmy:
500 naklejek,500 plakatów,30000 ulotek,5000 wizytówek

http://uranstop.pl/?p=53

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: