DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Lokalizacje EJ w Polsce. Pierwsza i kolejne elektrownie jądrowe w Polsce. Prezentacja VIDEO {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Odpady promieniotwórcze – odpady stałe, ciekłe lub gazowe, zawierające substancje promieniotwórcze lub skażone tymi substancjami. Utylizacja i składowanie odpadów promieniotwórczych jest obecnie najważniejszym problemem energetyki jądrowej.

Lokalizacje EJ w polsce

Pierwsza i kolejne elektrownie jądrowe w Polsce

Na początku rozpatrywało potencjalne 92 lokalizacje dla budowy elektrowni jądrowych w Polsce ( 27 z listy MG i 65 PGE EJ SA). Ostatecznie PGE EJ SA ogłosiło krótka listę trzech lokalizacji branych do dalszych rozważań: Lubiatowo nazywane myląco „lokalizacja Choczewo) w gminie Choczewo, Gąski w gminie Mielno  i nad jeziorem Żarnowieckim nazywane ‘lokalizacją Żarnowiec” w gminie Krokowa. Zaskakująca okazała się lokalizacja Gąski, która wcale nie była na dotychczas opracowanych listach potencjalnych lokalizacji. Lokalizacja w Lubiatowie była na ósmej pozycji.Wyszło na to, że jedynym istotnym kryterium jest lokalizacja bezpośrednio przy morzu Bałtyckim. Ale nie jest to przesądzone, bo każda z wcześniejszych lokalizacji może być ponownie przyjęta (przykład referendum samorządowego w Gryfinie). Wybór lokalizacji w Gaskach pokazał, że każde inne miejsce w Polsce nagle może stać się najlepszą lokalizacją z innych przyczyn niż przyjęte wstępnie przez Ministerstwo Gospodarki (na podstawie standardów międzynarodowych.
PGE chce oszczędności energetycznych w wyniku chłodzenia wodą morską. Ochrona środowiska, unikalne wartości dla kultury polskiej ani tereny chronione NATURA 2000 nie są traktowane poważnie. Inwestor ogłosił w przetargu, że wygrywający przetarg „ma rozwiązać sprawę NATURA 2000”. Można przypuszczać, że kryteria lokalizacji opracowane wcześniej przez Ministerstwo Gospodarki nie mają służyć do wyboru lokalizacji, ale do ustalenia jakie przeszkody w wybranych lokalizacjach inwestor będzie usuwał, np. na drodze legislacyjnej mając do dyspozycji kilka lat pracy najlepszych prawników.


Podobno PGE i rząd polski miały przeprowadzić szerokie konsultacje społeczne, a także badania geologiczne, które ostatecznie wskażą miejsce budowy elektrowni atomowej w Polsce. Jak wyglądały konsultacje społeczne – już zobaczyliśmy na „spotkaniach informacyjnych”. Czy głos społeczeństwa będzie brany pod uwagę ? – NIE

Dla prezesa spółki skarbu państwa liczą się bogacze a nie większość.

To samo stwierdzono względem wyników referendum w Gąskach.

Materiały na ten temat łatwo można  znaleźć w internecie na niemieckich stronach rządowych  a nie można doszukać się na stronie Ministerstwa Gospodarki RP. Wydaje się, że polski rząd tak organizuje informowanie społeczeństwa o programie energetyki jądrowej, aby Polacy nie dowiedzieli się o nim do chwili zakończenia budowy pierwszej elektrowni.
Polski rząd potwierdził jeszcze raz prawdziwość znanej maksymy : „POLAK POTRAFI” oraz „TERAZ POLSKA”  – wbrew całemu światu !

SKUTKI POSZUKIWAŃ I KOPALNI URANU – PREZENTACJA


niedlaatomuwlubiatowie.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: