DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

KORONAWIRUS W SZWECJI. „MAMY DO CZYNIENIA Z NEGATYWNYM ROZWOJEM EPIDEMII”{Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Główny epidemiolog kraju Anders Tegnell uważa, że choć w Szwecji rośnie liczba zakażeń, to koronawirus nie rozprzestrzenia się w takim stopniu, jak innych państwach świata.

We wtorek (13 października) Urząd Zdrowia Publicznego podał, że od piątku liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Szwecji wzrosła o 2203 do 100 654. Przed tygodniem statystyki za ten sam okres pokazywały wzrost zakażeń o 1862.

„W Szwecji mamy do czynienia z negatywnym rozwojem epidemii, ale koronawirus nie rozwija się w takim stopniu jak w innych krajach świata” – ocenił Tegnell.

Według niego „trudno porównać aktualną sytuację z wiosną”, gdy Szwecja została mocno dotknięta epidemią, „gdyż dziś przeprowadza się znacznie więcej testów”.

Aktualnie najbardziej dotknięte pandemią miasta to: Sztokholm, Uppsala oraz Oerebro.

Liczby znów zaczęły rosnąć

Jeszcze w połowie czerwca w Szwecji odnotowywano dziennie nawet 1,5 tys. nowych zakażeń, następnie nowych liczba zakażeń znacznie spadła, we wrześniu ponownie zaczęłą rosnąć.

We wtorek poinformowano o pięciu kolejnych zgonach na COVID-19, jakie miały miejsce od piątku, łączny bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa to 5 899. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 23 pacjentów z COVID-19. Wiosną było ich nawet 550.

Jak poinformowano, rośnie liczba zakażeń w domach opieki, ale skala zachorowań jest aktualnie niewielka w porównaniu z sytuacją na wiosnę. Od pierwszego października zniesiono zakaz odwiedzin w tego typu placówkach.

Dlaczego w Szwecji jest lepiej? Opinia głównego epidemiologa

Główny epidemiolog kraju pytany przez dziennikarzy o powód wolniejszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w Szwecji wskazał „istnienie tych samych rekomendacji przez długi czas, do których przyzwyczaili się ludzie”. – Inne kraje zmieniają ciągle swoje strategię, a ich społeczeństwa mogą być także w mniejszym stopniu odporne – stwierdził Tegnell.

W Szwecji od wiosny jedynym obostrzeniem jest zakaz organizacji publicznych imprez powyżej 50 osób. Wciąż nie ma nawet zalecenia zasłaniania twarzy.

Szwedzki Urząd Statystyczny podał, że w trzecim kwartale bieżącego roku ogólna liczba zgonów w Szwecji była niższa o 1,9 proc. niż w tym samym okresie w latach 2015-19. Natomiast w drugim kwartale ten wskaźnik był wyższy o 25 proc. niż zwykle.

Urząd Zdrowia Publicznego od lata publikuje statystki związane z epidemią od wtorku do piątku, aby uniknąć opóźnień w napływie danych po weekendzie.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk/interia.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: