DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA)-Koronawirus: Czesi zamykają szkoły, Trump na wiecu bez maseczki, w Polsce znów ponad 4 tys. zakażeń [NA ŻYWO]

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 4394 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 35 chorych. Łącznie od początku epidemii w naszym kraju zaraziło się 130 210 osób, a 3039 zmarło. Czeski rząd podjął decyzję o zamknięciu od czwartku szkół podstawowych, a także restauracji, barów i klubów. Podczas pierwszego od czasu wypisania ze szpitala wiecu wyborczego Donald Trump wystąpił bez maseczki. Rzucał nimi natomiast w tłum swoich zwolenników. Wydarzenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie śledzimy dla Was w naszej relacji na żywo.

W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 4394 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 35 chorych. Łącznie od początku epidemii w naszym kraju zaraziło się 130 210 osób, a 3039 zmarło. Czeski rząd podjął decyzję o zamknięciu od czwartku szkół podstawowych, a także restauracji, barów i klubów. Podczas pierwszego od czasu wypisania ze szpitala wiecu wyborczego Donald Trump wystąpił bez maseczki. Rzucał nimi natomiast w tłum swoich zwolenników. Wydarzenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce i na świecie śledzimy dla Was w naszej relacji na żywo.
Zdj. ilustracyjne/RONALD WITTEK /PAP/EPA
Aby odświeżyć stronę  lub włącz automatyczne odświeżanie :

– W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 4394 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Zmarło 35 chorych. Łącznie od początku epidemii w naszym kraju zaraziło się 130 210 osób, a 3039 zmarło. Więcej przeczytasz >>>TUTAJ<<<

– Z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa 5262 osób, u których potwierdzono zakażenie. 404 z nich podłączone są do respiratorów – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Od początku epidemii wyzdrowiało 81 201 osób – ostatniej doby to 899 osób.

– Mimo gwałtownych wzrostów zakażeń, ograniczeń zgromadzeń i żółtej strefy w całej Polsce, rolnicy zamierzają dziś protestować w Warszawie. Co najmniej kilka tysięcy osób ma przemaszerować przez stolicę w proteście przeciwko „piątce dla zwierząt”. O argumentach protestujących przeczytasz >>>TUTAJ<<<

– Czeski rząd podjął decyzję o zamknięciu od czwartku szkół podstawowych, a także restauracji, barów i klubów. O powodach tych działań przeczytasz >>>TUTAJ<<<

08:30 Godziny dla seniorów

Handlowcy krytykują godziny dla seniorów, wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. W praktyce oznaczają minimalny ruch w ciągu tych 2 godzin – mówi prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz. W podobnym tonie wypowiada się wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński. Jego zdaniem, godziny dla seniorów są nietrafione, bo osoby starsze i tak robią zakupy kiedy chcą, a podczas wiosennego lockdownu sklepy między 10 a 12 były niemal puste.

08:25 Zatrzymany Dyrektor Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie

CBA zatrzymało Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie w związku z przywłaszczeniem sprzętu ochronnego.  W Prokuraturze Okręgowej dyrektor usłyszy zarzuty nadużyć w związku z epidemią koronawirusa – dowiedziała się PAP.

W Indiach w ciągu ostatniej doby potwierdzono 55 342 nowe infekcje koronawirusem, a na Covid-19 zmarło 706 chorych – poinformowało ministerstwo zdrowia. Dobowy wzrost nowych zakażeń był najmniejszy od połowy sierpnia.

Wirusem SARS-CoV-2 w tym drugim pod względem liczby ludności kraju świata zainfekowanych zostało już ponad 7,17 mln osób, z których 6,22 mln wyzdrowiało, a 109 856 zmarło.

08:03 Peru

Japoński turysta, który 7 miesięcy temu przybył do Peru z zamiarem zwiedzenia miasta Inków Machu Picchu, w końcu spełnił swe marzenie. Wcześniej przez cały ten czas przebywał w pobliskim miasteczku. Powodem była oczywiście epidemia koronawirusa.

07:45 Szkoły

Bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i ich rodzin ważniejsze niż stanowisko sanepidu: szkoły zaczęły samodzielnie decydować o zawieszeniu pracy lub przejściu na nauczanie hybrydowe – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

07:20 Sytuacja w szpitalach

Brakuje miejsc dla pacjentów z koronawirusem w kolejnych szpitalach. Na taki problem skarżą się placówki między innymi w centralnej Polsce – informuje dziennikarz RMF FM Michał Dobrołowicz.

To przede wszystkim lecznice w mniejszych miastach. Na przykład Szpital Miejski w Siedlcach oraz Szpital Powiatowy w Kozienicach na Mazowszu. W Kozienicach zajęte są wszystkie 24 łóżka dla osób z koronawirusem, w tym dwa z respiratorami. A chorych cały czas przybywa. Z kolei w Siedlcach zakażonych jest tak dużo, że kolejne oddziały przemianowano na takie, które zajmują się tylko pacjentami z koronawirusem. Od początku tygodnia osoby zakażone trafiają na dotychczasowy oddział kardiologiczny.

Miejsc na oddziałach covidowych brakuje też w Małopolsce. Dodatkowe łóżka od razu zostały zajęte między innymi w Zakopanem, Nowym Targu i Limanowej.

Jeśli chodzi o respiratory, jak ustalił reporter RMF FM, w całej Polsce wykorzystana jest niespełna połowa z 900 urządzeń – jednak na przykład w woj. warmińsko-mazurskim wolnych jest tylko 14, a w pomorskim 13 respiratorów dla osób z koranawirusem w całym województwie.

07:19 Lotniska

Pandemia koronawirusa doprowadziła na skraj bankructwa regionalne porty lotnicze. „W polskiej branży lotniczej zagrożone są tysiące miejsc pracy. Niektóre lotniska już raportują, że grozi im utrata płynności finansowej” – alarmuje Związek Regionalnych Portów Lotniczych.

07:18 Niemcy

W ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 4122 nowe infekcje SARS-CoV-2, a z powodu koronawirusa zmarło 13 kolejnych osób – poinformował berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Od początku epidemii w Niemczech koronawirusem zakaziły się 329 453 osoby, z których 9634 zmarły.

W ciągu ostatniego tygodnia najwięcej infekcji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców notuje się w Bremie, Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii, Berlinie, Hesji i Badenii-Wirtembergii.

Od sierpnia w Niemczech z tygodnia na tydzień rośnie liczba nowo potwierdzanych zakażeń, ale w przeciwieństwie do innych największych państw europejskich poziom infekcji nie przewyższył jeszcze szczytów z pierwszej, wiosennej fali epidemii.

W sobotę w największych niemieckich miastach wprowadzono ograniczenia w godzinach pracy restauracji i barów, zwłaszcza w weekendy, a także sklepów.

06:44 Wielka Brytania

Brytyjski premier Boris Johnson przekonywał w poniedziałek wieczorem, że ogłoszony kilka godzin wcześniej trzystopniowy system restrykcji epidemicznych jest „zrównoważonym pakietem”. Jednakże naczelny lekarz Anglii wyraził obawy, czy jest on wystarczający.

Po południu Johnson zapowiedział, że od środy w Anglii zacznie obowiązywać podział na trzy poziomy restrykcji w zależności od sytuacji epidemicznej. Pierwszy stopień, czyli poziom średni to restrykcje, jakie obecnie obowiązują na większości terytorium kraju. Poziom wysoki zostanie wprowadzony na wszystkich obszarach, gdzie już teraz obowiązują zaostrzone restrykcje, co oznacza zakaz spotkania się osób z różnych gospodarstw domowych w zamkniętych pomieszczeniach, zaś bardzo wysoki stopień pociąga za sobą zakaz spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach i prywatnych ogrodach, a także zamknięcie pubów i barów.

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 13 972 nowe zakażenia koronawirusem i zarejestrowano 50 zgonów z powodu Covid-19.

06:37 Meksyk

W ciągu ostatniej doby służby medyczne Meksyku potwierdziły 3542 nowe zakażenia. W tym czasie zmarło 64 pacjentów – podało w poniedziałek wieczorem ministerstwo zdrowia. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 821 045, zaś liczba zgonów do 83 945 przypadków.

W przeddzień, tj. w niedzielę, w Meksyku informowano o potwierdzeniu obecności koronawirusa u 3175 nowych osób i 139 przypadkach śmiertelnych.

Dane z poniedziałku i niedzieli odnoszą się jednak do weekendu, gdy placówki służby zdrowia są częściowo zamknięte – podkreślają eksperci. Co więcej, jak zastrzega ministerstwo zdrowia, rzeczywista liczba zakażonych i zmarłych może być w Meksyku wyższa, bo nie wszyscy chorzy zgłaszają się do przychodni i szpitali, a w kraju przeprowadza się niewiele testów w porównaniu z innymi krajami.

06:34 Korea Płd. – nagły wzrost liczby zakażeń

Korea Płd. odnotowała nagły wzrost liczby zakażeń SARS-CoV-2. Obecność koronawirusa potwierdzono u 102 osób, podczas gdy jeszcze przed tygodniem dobowy przyrost nie przekraczał 70 przypadków, co pozwoliło podjąć decyzję o poluzowaniu restrykcji.

Zgodnie z danymi opublikowanymi we wtorek przez Koreańskie Centra Kontroli Chorób (KCDC) od początku marca w Korei Południowej zarejestrowano 24 805 zakażeń koronawirusem i 433 zgony.

Po dramatycznej końcówce sierpnia, gdy dzienna liczba zakażeń podskoczyła do 441, co było rekordem porównywalnym do sytuacji z 7 marca, gdy Korea Płd. mierzyła się z dużym ogniskiem zakażeń wiązanych ze zgromadzeniem religijnym w mieście Daegu, przez cały wrzesień liczba zakażeń stopniowo spadała.

06:30 Brazylia

W ciągu ostatniej doby w Brazylii liczba zakażonych koronawirusem zwiększyła się o 8429. Zmarło 201 osób – poinformowało w ministerstwo zdrowia Brazylii. Całkowita liczba zakażonych przekracza 5,1 mln, a zgonów 150,6 tys.

Zgodnie z szacunkami przedstawionymi przez ministerstwo zdrowia zakażonych jest obecnie 5 103 408, ale liczba ta najprawdopodobniej nie uwzględnia wszystkich przypadków. W Brazylii nie tylko przeprowadza się mało testów, ale też dostęp do placówek służby zdrowia jest niekiedy utrudniony. Szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w trudno dostępnych rejonach kraju, takich jak Amazonia.

Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie – po Stanach Zjednoczonych. Natomiast pod względem liczby zakażeń jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Indiach.

06:20 Chiny: 6 osób zakażonych – przetestują 9 mln osób

Władze Chin zapowiedziały, że w związku z odkryciem ogniska koronawirusa w jednej z klinik w Qingdao testom na obecność SARS-CoV-2 będzie poddanych 9 mln ludzi. W położonym nad Morzem Żółtym 4-milionowym Qingdao potwierdzono w poniedziałek 6 zakażeń.

We wtorek państwowa komisja zdrowia ChRL ogłosiła, że po raz pierwszy od dwóch miesięcy zarejestrowano sześć przypadków lokalnego zakażenia koronawirusem. Infekcje dotyczą osób, które nie wyjeżdżały za granicę i nie miały kontaktu z cudzoziemcami.

W obawie przed rozprzestrzenieniem się wirusa, władze zarządziły przeprowadzenie blisko 9 mln testów w prowincji Szantung, której stolicą jest Qingdao.

06:00 Wiec Trumpa

Ubiegający się o reelekcję prezydent USA Donald Trump powrócił na kampanijny szlak. Odbył wiec na lotnisku w Sanford na FlorydziePrzemawiał godzinę, czyli krócej niż zazwyczaj na przedwyborczych spotkaniach. W tłum swoich sympatyków na początku wystąpienia rzucał maseczkami.

Mówią teraz, że jestem odporny – oznajmił, odnosząc się do choroby, którą niedawno przeszedł. Przed wiecem zespół medyczny Białego Domu przekazał, że testy Trumpa na Covid-19 dały wynik negatywny.

05:45 Czesi zamykają szkoły, restauracje i kluby

Po całodziennych debatach rząd Czech podjął decyzję o zamknięciu od czwartku szkół podstawowych, a także restauracji, barów i klubów. Zakazano też spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Nauka w szkołach ma być wznowiona 1 listopada. Pozostałe ograniczenia będą obowiązywać do 3 listopada.

Od czwartku do 3 listopada będzie również obowiązywać rygorystyczny zakaz wszelkich zgromadzeń. Nie będą się one mogły odbywać ani w pomieszczeniach zamkniętych, ani w plenerze, jeśli jednorazowo spotyka się więcej niż sześć osób.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: