Źródło: youtube.com

Nie tak dawno pojawiła się wiadomość, że Donald Trump złapał koronawirusa. Wyobraź sobie zdziwienie ludzi, gdy głowa państwa odzyskała siły i podniosła się kilka dni później. Według Billa Gatesa prezydent został potraktowany „koktajlem” przeciwciał przeciwwirusowych. 

Trump powiedział, że każdy w Stanach Zjednoczonych może otrzymać skuteczny lek za darmo podczas diagnozowania infekcji. Należy zauważyć, że lek nie otrzymał jeszcze wszystkich niezbędnych zezwoleń od organów regulacyjnych, ale stanie się to wkrótce. Bill Gates zauważył skuteczność środka. Może on znacznie zmniejszyć liczbę zgonów spowodowanych przez Covid-19.

Teraz lek jest testowany na pacjentach i na razie nie zauważono żadnych skutków ubocznych. Trump był w stanie szybko wrócić do swoich obowiązków.

Przeciwciała monoklonalne powstają w laboratoriach i są elementami, które naśladują przeciwciała układu odpornościowego, zwalczając wirusy i niepożądane bakterie. Naukowcy uważają, że lek można stosować jednocześnie w profilaktyce i leczeniu. Produkt tymczasowo zastąpi szczepionkę.

Bill Gates uważa, że dobra szczepionka może naprawdę przywrócić ludziom dawne życie, ale nastąpi to dopiero pod koniec przyszłego roku. Całkowite zniszczenie wirusa zajmie około trzech lat. Bill Gates odniósł się także do szczepionek brytyjskiej i chińskiej. Podejście do ich rozwoju jest w pełni uzasadnione. Jedynym „ale” jest testowanie. Państwa zachodnie poświęcają temu ważnemu etapowi dużo czasu, więc popyt na ich produkt będzie znacznie większy.

zmianynaziemi