DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Andrzej Duda: Prawda o zbrodni katyńskiej stanowi silny fundament wolnej Polski

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

„Prawda o bestialskim ludobójczym morderstwie, jakiego sowieci dokonali na polskich oficerach w Katyniu, Charkowie i Bykowni, to jeden z najsilniejszych fundamentów Polski wolnej, prawdziwej suwerennej i niepodległej” – powiedział w Bykowni Andrzej Duda. Prezydent Polski razem z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą są z trzydniową wizytą na Ukrainie.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni wzięli udział w obchodach 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. Był to pierwszy punkt trzydniowej wizyty pary prezydenckiej na Ukrainie.

Andrzej Duda przypomniał, że miał odwiedzić ten cmentarz w kwietniu, jednak ze względu na restrykcje, które wtedy obowiązywały w związku z pandemią koronawirusa, nie doszło do tej wizyty. Zaznaczył, iż jest dla niego „wielkim przeżyciem i satysfakcją”, że mimo tych przeciwności i trudności – a także dzięki życzliwości władz Ukrainy – stoi wraz z całą delegacją dziś „na tej krwawej ziemi w Bykowni pod Kijowem, w miejscu, gdzie w zbrodni katyńskiej zamordowano tysiące naszych rodaków”.

To było 80 lat temu. Czasem mówi się, historycy podają, że zbrodnia katyńska, a ściślej mówiąc kłamstwo katyńskie, było fundamentem nieistniejącej już dziś na szczęście komunistycznej Polski; że to właśnie na kłamstwie katyńskim ufundowana była tamta pochodząca z Moskwy władza, z moskiewskiego nadania, czasem z moskiewskiego wysłania i że to kłamstwo było najsilniejszym elementem scalającym ludzi tamtej epoki, zwłaszcza jej początków

mówił prezydent

Dlatego szczycimy się, że prawda o zbrodni katyńskiej, o bestialskim ludobójczym morderstwie, jakiego sowieci dokonali na polskich oficerach w Katyniu, w Charkowie i tutaj w Bykowni, stanowi dzisiaj jeden z najsilniejszych fundamentów Polski wolnej, prawdziwej suwerennej, prawdziwie niepodległej – dodał Andrzej Duda.

Dwie rocznice

Jak ocenił prezydent, rok 2020 z racji 80-lecia zbrodni katyńskiej, jest wyjątkowy. Ale wyjątkowy jest też przez 100-lecie wielkiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, poprzez stulecie wielkiego polskiego zwycięstwa, wspólnie wtedy z naszymi ukraińskimi braćmi, sojusznikami, przeciwko sowietom – podkreślił.

Jak przypomniał, „wtedy polscy żołnierze i ukraińscy żołnierze walczyli ramię w ramię po to, by odepchnąć sowiecką nawałę”. Udało się to. W tak wielu miejscach udało się nie tylko przełamać front, ale przede wszystkim pognać sowietów z powrotem na wschód. Zatrzymać nawałę, która szła na Polskę. Zatrzymać nawałę, która szła na Europę, po to, by zanieść komunizm i zmienić świat. Dziś wiemy, że przede wszystkim po to, by przynieść ludziom nieszczęście – zauważył prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył, że „wspólnymi siłami udało się wtedy zwyciężyć” i zwrócił uwagę: zbrodnia katyńska, bestialskie zamordowanie polskich oficerów wziętych do niewoli, którzy mieli status jeńców wojennych, bestialskie zamordowanie ich strzałami w tył głowy, było sprzeczne ze wszystkimi konwencjami międzynarodowymi, co było aktem nieludzkiego, zwyrodnialczego bestialstwa, było zemstą Stalina za tamten sromotny wstyd, za tamtą porażkę, kiedy jako jeden z sowieckich dowódców musiał uciekać przed pędzącymi polskimi wojskami, musiał cofać się, musiał poniechać zamiary dominacji nad Europą i dominacji wówczas nad Polską.

Duda wyraził przypuszczenie, że „może to był właśnie jeden z powodów, dla których Stalin podpisał z Hitlerem pakt Ribbentrop-Mołotow”. Jak podkreślił, był to „zdradziecki pakt, który doprowadził do wybuchu II wojny światowej. Mówił, że to właśnie w wyniku „aktu napaści” w 1939 roku, polscy oficerowie znaleźli się w sowieckiej niewoli, w której zostali przez Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych ZSRR (NKWD) zamordowani.

Andrzej Duda zaznaczył, że polscy wojskowi spoczywający w Bykowni dzielą tę ziemię z tysiącami zamordowanych obywateli ukraińskich, którzy zostali zabici przez sowietów po to, by unicestwić naród ukraiński, „a jego resztki w pokorze sprowadzić do rangi niewolników”.

Prezydent wskazał, że dziś możemy mówić: „my, wolni Polacy, tutaj, na wolnej, niepodległej i suwerennej Ukrainie, jako sojusznicy, którzy stoją przy Ukrainie ramię w ramię wobec kolejnej rosyjskiej agresji – tym razem takiej, która odebrała Krym, która zawłaszczyła ziemie Doniecka i Ługańska”.

Jak podkreślił, jest to „tragedia”, na którą świat i Europa nigdy nie mogą się zgodzić.

Naszym obowiązkiem jest ją zatrzymać i odwrócić tu, na Ukrainie i Europie, te granice, które powinny być i które są granicami uczciwości prawa międzynarodowego, sprawiedliwości i po prostu zwykłej przyzwoitości – powiedział Duda.

Jak dodał, tego domaga się pamięć ofiar, które spoczywają w lesie w Bykowni, a także tych osób, które spoczywają w Charkowie i innych miejscach. Musimy o tym pamiętać, bo to kwestia godności naszych narodów, kwestia sprawiedliwości, to wreszcie kwestia uczciwej pamięci historycznej, której kultywowanie jest naszym obywatelskim obowiązkiem – oświadczył prezydent.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w niedzielę z trzydniową wizytą na Ukrainę.

W czasie wyjazdu zostaną m.in. także podpisane porozumienia gospodarcze.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: