DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Naukowcy: THC w marihuanie może pomóc w walce z koronawirusem”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Niektóre związki chemiczne zawarte w konopiach indyjskich dają obiecujące wyniki w leczeniu poważnych powikłań wywołanych przez koronawirusa – donoszą naukowcy z University of South Carolina.

Naukowcy: THC w marihuanie może pomóc w walce z koronawirusemBadanie wykazało, że THC zwiększa szanse przeżycia osób z poważnymi powikłaniami po koronawirusie. (Fot. Getty Images)

Naukowcy zastosowali THC – główny związek psychoaktywny występujący w marihuanie – na myszach cierpiących na zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS). Jest to stan zagrażający życiu, który powoduje gromadzenie się płynu w płucach, co oznacza, że ​​nie są one w stanie zapewnić organizmowi wystarczającej ilości niezbędnego tlenu. Jest to również jedno z najczęstszych i najpoważniejszych powikłań koronawirusa.

Badania wykazały wcześniej, że do problemu dochodzi, gdy ludzki układ odpornościowy próbuje zwalczyć Covid-19 i zaczyna atakować zdrowe komórki.

Naukowcy z University of South Carolina chcieli sprawdzić, czy THC, który okazał się silnym środkiem przeciwzapalnym, może skutecznie chronić myszy przed ARDS.

Czy lekarze zaczną używać marihuany w celu leczenia pacjentów? (Fot. Getty Images)

Naukowcy podali myszom toksynę, która wywołuje chorobę, a następnie jednej grupie podano THC, aby sprawdzić, czy blokuje on silną odpowiedź immunologiczną prowadzącą do ARDS.

Po przeprowadzeniu trzech badań odkryli, że wszystkie zwierzęta, które nie były leczone, zmarły po rozwinięciu się choroby, ale te 100 procent tych leczonych THC przeżywało.

Chociaż naukowcy twierdzą, że ich badania nie są rozstrzygające, ocenili, że THC dało obiecujące wyniki i może być potencjalnie wykorzystane do leczenia powikłań spowodowanych przez Covid-19.

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: