DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Robert Brzoza: Lekarze dostają nową stawkę za pacjenta z koroną. Przekupstwo? {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W czwartek (1.10.2020) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o kolejnych zmianach w jesiennej strategii walki z COVID. Zaprezentowany przez niego system jest tak skonstruowany, że musi doprowadzić do masowego kierowania na testy pacjentów, których lekarz rodzinny nawet na oczy nie zobaczy.

Dlaczego? Dlatego, że każdy lekarz dostanie ekstra pieniądze za prowadzenie pacjenta covidowego, którego nawet nie musi badać, ponieważ wycofano wymóg badania fizykalnego. Lekarze będą finansowo zainteresowani kierowaniem na testy jak największej liczby pacjentów.

Minister Niedzielski wycofał też wymóg czterech objawów jako podstawy do zlecenia testu, więc oczywistym jest, że lekarze będą kierować na badanie wszystkich pacjentów, którzy w ramach teleporady powiedzą, że mają kaszel, albo że utracili węch lub smak. To zwyczajnie będzie się opłacać. Im więcej pacjentów z pozytywnym wynikiem, tym więcej pieniędzy dla lekarza.

Niedzielski wycofał się też z pomysłu kierowania do szpitali wszystkich pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. To rezultat apelu lekarzy zakaźników, którzy podnieśli larum, że szpitale już zostały sparaliżowane przez pacjentów bez objawów lub z niewielkimi objawami. W związku z tym lekarze nie są w stanie pomóc tym pacjentom, którym ich pomoc jest naprawdę potrzebna. Dziwne, że minister Niedzielski nie przewidział, iż takie będą konsekwencje wysyłania wszystkich zakażonych do szpitali. To przecież było oczywiste!

Oto główne punkty nowego systemu zaprezentowanego przez ministra zdrowia:

Każdy lekarz może kierować na izolację domową bezobjawowego pacjenta z pozytywnym wynikiem testu. – Razem ze środowiskiem lekarzy rodzinnych zdecydowaliśmy się na taką ścieżkę pacjenta, który z pozytywnym wynikiem, a przy braku objawów, żeby ci pacjenci mogli być skierowani na izolację domową, oczywiście pod pełną opieką lekarza. Będzie miał takie uprawnienia i prawo każdy lekarz, także lekarz POZ, również specjalista, ale także lekarze, którzy są w szpitalach powiatowych na pierwszym poziomie sieci COVID-owej – oświadczył Niedzielski. – SOR czy izba przyjęć powinna zajmować się tymi pacjentami, którzy poziom dolegliwości w ramach COVID-19 mają zdecydowanie większy – dodał.

Zmiana finansowania za prowadzenie pacjenta z COVID. – Zdecydowałem też o zmianie finansowania w zakresie prowadzenia pacjenta z dodatnim wynikiem COVID-19. Zdefiniowaliśmy sobie taką nową stawkę „fee for service”, która będzie dla każdego pacjenta z dodatnim wynikiem miała zastosowanie. To znaczy, że lekarz otrzyma wynagrodzenie za obsługę takiego pacjenta. Oczywiście o szczegółach tej stawki będziemy jeszcze rozmawiali, ale wstępne uzgodnienia mamy już za sobą – wyjaśnił Niedzielski.

Wymóg badania fizykalnego zostanie zniesiony. – Wydyskutowaliśmy też takie rozwiązanie, że wymóg badania fizykalnego zostanie zniesiony. Do decyzji lekarza będzie należało to, czy dany pacjent powinien być zdiagnozowany tylko metodą teleporady, czy jednak warunki i sytuacja wymaga wizyty i tym samym takiego fizykalnego badania – poinformował minister.

Skierowanie na test bez wymogu czterech objawów. Zapytany, czy pacjent musi mieć wszystkie cztery objawy: gorączka, duszność, kaszel i utrata węchu lub smaku, aby lekarz mógł skierować go na test na COVID-19, Niedzielski odparł, że „minister zdrowia nie będzie regulował już tego w taki sposób enumeratywny” oraz, że „najważniejsza jest ocena lekarza”.

Obecna na konferencji prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka dodała, że oprócz oceny samego pacjenta, ważne będzie również, w jakiej strefie się znajduje, czy jest to na przykład żółta czy czerwona strefa. – Dlatego częstokroć nie wszystkie objawy będą musiały być, ale będzie to ta strefa, to środowisko, które przy jednym, dwóch, trzech objawach będzie trzeba testować. I do tego jesteśmy w tej chwili tym naszym porozumieniem, uzgodnieniem gotowi – powiedziała.

Jakie będą konsekwencje tego pomysłu? Jeśli pacjenci ze stref żółtych i czerwonych będą częściej kierowani na testy, to oczywistym jest, że w tych strefach będzie więcej wyników pozytywnych. W efekcie żółte powiaty szybko staną się czerwone, a czerwone nie spadną do kategorii żółtych, o zielonych nie wspominając. Pełzający lockdown gwarantowany.

Wnioski są oczywiste: pomysły ministra Niedzielskiego, walczącego z kwadraturą koła, skończą się tragicznie. Masowe testy, czerwone strefy w całej Polsce i pacjenci bez realnego dostępu do lekarza. Przy pomocy relatywnie niegroźnego patogenu minister Niedzielski ostatecznie wykończy gospodarkę i służbę zdrowia.

Czy znajdzie się ktoś, kto powstrzyma to szaleństwo?

Katarzyna Treter-Sierpińska z prawo.pl

Foto: Twenty20

To tylko niektóre cele, jakie ma wdrożyć ONZ. ONZ odpowiedzialny jest za wprowadzenie NWO:

Za Robert Brzoza

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: