Kinga Duda, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage
Kinga Duda, Andrzej Duda Źródło: PAP, collage

Kinga Duda została społecznym doradcą własnego ojca Andrzeja Dudy. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Prezydenta RP, 25-latka została powołana na to stanowisko w sierpniu tego roku. Wiemy już, czym będzie się zajmować.

Czym Kinga Duda zajmuje się w Kancelarii Prezydenta? Z medialnych przecieków docierają sprzeczne ze sobą informacje.

Według najnowszych doniesień „Faktu” Kinga Duda ma „przyjrzeć się” instytucji sędziów pokoju. Andrzej Duda obiecał ich powołanie w czasie kampanii. Znajduje się to również m.in. w programie K’15 Pawła Kukiza. Kinga Duda mogłaby rzeczywiście mieć coś do powiedzenia w tym temacie – odbywała staż w USA, gdzie mogła przyjrzeć się tej instytucji.

Zupełnie inne informacje nt zadań Kingi Dudy podaje Polsat News. Według stacji młoda prawniczka będzie doradzać swojemu tacie w sprawach młodzieży. To brzmi już zdecydowanie mniej poważnie.

Kinga Duda doradcą Andrzeja Dudy

O powołaniu Kingi Dudy na społecznego doradcę poinformował dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

„Mamy polską Ivankę Trump. Kinga Duda została oficjalnym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślam – społecznym – czyli bez pensji” – napisał na swoim Twitterze.

Informację o tym, że Kinga Duda nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia podkreślił m.in. rysownik satyryczny Cezary Krysztopa. „Dziękuję i potwierdzam. ‚Doradca społeczny’ to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji” – odpowiedział prezydent Andrzej Duda.

Na stronie Prezydenta RP poinformowano, że Kinga Duda została społecznym doradcą w sierpniu 2020 roku.

Jakie wykształcenie ma Kinga Duda? Dlaczego córka Andrzeja Dudy wyjechała do Londynu?

Kinga Duda wyjechała do Wielkiej Brytanii, by odbyć staż w kancelarii prawnej w Londynie. Prezydencka córa jest z zawodu prawnikiem – ma dyplom magistra prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dodatkowo ukończyła studia na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie. W USA kończyła również kurs z wykorzystania prawa w biznesie i handlu.

Zanim Duda poleciała do Londynu, odbyła jeszcze 3-miesięczny kurs w renomowanej warszawskiej kancelarii. Do Wielkiej Brytanii córka ustępującego prezydenta przeprowadziła się w lutym b.r.

W jakiej firmie pracowała Kinga Duda w Londynie?

Po powrocie do ojczyzny, prezydencka córa szukała pracy. Ogłosiła się na portalu LinkedIn, gdzie oczywiście w rubryce “doświadczenie” wyjawiła miejsce stażu.

Jak się okazuje 25-latka wyleciała za wodę, by fachu uczyć się od najlepszych. Wedle informacji, które podała w CV, staż odbyła w jednej z najlepszych kancelarii prawnych w Europie – WilmerHale.

Źródło: RMF FM, Fakt, Polsat News, Alaluna, NCzas