DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Zaczęło się. My zamykamy a na zgliszczach naszych kopalń powstawać będą kopalnie z zagranicznym kapitałem. {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

„- Planujemy wybudować kopalnię, której wolumen inwestycyjny wyniesie około 900 mln zł. Wydobycie powinno wynosić około 1,5 mln ton węgla koksowego rocznie i mniej więcej tyle samo węgla energetycznego. W kopalni ma pracować około 1000 osób. A to przełoży się też na ok. 4 tysięcy miejsc pracy w otoczeniu kopalni – zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Dennis Schwindt, prezes firmy HMS Bergbau.

Dennis Schwindt wskazuje, że węgla nie da się szybko zastąpić energią ze źródeł odnawialnych, co jest też istotne z perspektywy bezpieczeństwa energetycznego państwa.

Jego zdaniem długofalowo można rozmawiać o procesie dekarbonizacji.

Jednak trzeba się zastanowić, jak to racjonalnie przeprowadzić.

W Unii Europejskiej mamy obecnie do czynienia z coraz bardziej restrykcyjną polityką klimatyczną i rugowaniem węgla z miksu energetycznego. Jak to zatem jest, że w czasach dekarbonizacji, kiedy zewsząd słychać głosy o odchodzeniu od węgla, państwu opłaca się budować w Polsce nową kopalnię?

Dennis Schwindt, prezes firmy HMS Bergbau: – Musimy wziąć pod uwagę to, że w średniej perspektywie węgiel pozostanie istotnym nośnikiem energii. Długofalowo można rozmawiać o procesie dekarbonizacji, ale trzeba się zastanowić, jak to racjonalnie przeprowadzić.

Również w Niemczech węgiel pozostaje ważnym surowcem. Niemcy próbują od dwudziestu lat odejść od węgla, ale jednak w ostatnich latach nadal wytwarzają 35-40 proc. energii elektrycznej brutto z węgla.

Jak zatem widać – nie jest łatwo ten węgiel porzucić. W Polsce jest on w jeszcze większej mierze wykorzystywany do produkcji energii elektrycznej. I nie da się go szybko zastąpić energią ze źródeł odnawialnych, co jest też istotne z perspektywy bezpieczeństwa energetycznego państwa.”

Za Facebook /Brać Górnicza

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Zaczęło się. My zamykamy a na zgliszczach naszych kopalń powstawać będą kopalnie z zagranicznym kapitałem. {Autor Gabi}

  1. spokojnie niech wprowadzą swoją technologię (może lepsza od naszej) do kilku kopalni – jak dobrze pójdzie mała nacjonalizacja załatwi sprawę. 🙂

  2. Ten z bródką to „rdzenny” Europejczyk prosto z chazarowa… Za ten kolejny złodziejski przekręt, to dla przykładu i odstraszenia innych złodziei, ktoś powinien wisieć a rodzina powinna spłacać wszystkie krzywdy uczynione Narodowi Polski!

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: