DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

  Robert Brzoza: Afera w Watykanie. Wyprowadzili setki milionów euro, które miały trafić do biednych {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Zamiast na pomoc biednym, miliony euro z Watykanu trafiły m.in. na zakup luksusowej posiadłości w Londynie – pisze korespondent „Gazety Wyborczej”. Z watykańskich skarbców wyprowadzono łącznie 454 mln euro.

Giovanni Angelo Becciu (w środku) brał udział w wyprowadzaniu pieniędzy z Watykanu.

(NurPhoto via Getty Images)
Giovanni Angelo Becciu (w środku) brał udział w wyprowadzaniu pieniędzy z Watykanu. (Fot: NurPhoto)

O watykańskim skandalu włoskie media donosiły rok temu. Teraz jednak pojawił się raport Watykanu, który ujawnił skalę przekrętów. Wynika z niego, że zasobów Sekretariatu Stanu wyprowadzono setki milionów euro.

Pokłosiem watykańskiej sprawy było już skazanie na banicję pięciu urzędników. Teraz jednak poznajemy szczegóły afery, w którą zamieszany był Angelo Becciu. Przez siedem lat kierował Sekretariatem Stanu (odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych) a w czerwcu 2018 roku papież przesunął go stanowisko prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Kilka dni temu natomiast zmuszony został do podania się do dymisji.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, straty również objęły Obolo di San Pietro, czyli „świętopietrza” – fundusz dla najbiedniejszych. To właśnie z jego środków zakupiono luksusowy budynek w Londynie.

Pieniądze trafiły również na szereg nietrafionych inwestycji. To efekt powierzenia zarządzania skarbem Watykanu jednej osobie – finansiście Enrico Crasso, byłemu dyrektorowi Credit Suisse. Władzę nad finansami przekazał mu Becciu.

O jakich inwestycjach mowa? Chodzi o m.in. zakup ropy naftowej z Angoli oraz inwestycje w fundusze spekulacyjne z siedzibami w rajach podatkowych, które jednak stolicy Piotrowej przyniosły wyłącznie straty. Pieniądze trafiały również na niepotrzebne konsultacje, czy na zlecenia dla rodziny Becciu.

Becciu przekonywał, że za sprawą przekazywanych środków „pomagał zwalczać wysokie bezrobocie na Sardynii”.

Raport watykańskich śledczych – o którym pisała m.in. „La Repubblica” – wskazał, że Watykan stracił przeszło 454 mln euro.

Za Robert Brzoza
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: