DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Polacy wycofują pieniądze z banków. Od lutego już ponad 64 mld zł {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Pieniądze zdeponowane w bankach szybko się kurczą. Od początku pandemii warunki na lokatach jeszcze bardziej się pogorszyły. Dlatego wzrosło zainteresowanie rachunkami inwestycyjnymi. Tu jednak brakuje nam odwagi.

Wyliczenia NBP robią duże wrażenie.

(Flickr)
Wyliczenia NBP robią duże wrażenie. (Fot: Narodowy Bank Polski, (CC BY-ND 2.0)

Jak donosi „Interia Biznes”, ten odpływ depozytów w bankach w oczywisty sposób związany jest z pandemią. Tuż po jej wybuchu obcięto stopy procentowe, a lokaty stały się wyjątkowo mało opłacalną formą inwestowania.

Część naszych rodaków zainteresowała się rachunkami inwestycyjnymi. Jednak, jak przekonuje na łamach serwisu dr hab. Konrad Raczkowski, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, świadomość Polaków dotycząca instrumentów finansowych jest bardzo niewielka.

Dlatego skala tego zainteresowania nie jest duża. To powoduje , że mocno obawiamy się jakiegokolwiek ryzyka. Potwierdza to raport „Save & Invest. Prawo chroniące pieniądze Polaków”.

Wynika z niego, że w większości nie lubimy ryzyka i najchętniej oszczędzalibyśmy w bezpiecznych instrumentach, które jednak przynoszą niskie zyski. Co nas zniechęca, by jednak spróbować? Głównie głośne afery z ostatnich lat, takie jak Amber Gold i GetBack.

Jednak po obniżce stóp przez NBP do poziomu 0,1 proc. oszczędzający zrozumieli, że zaczynają tracić na lokatach. Wszystko dlatego, że inflacja oscyluje już wokół 3 proc.

Jak przekonuje prof. Raczkowski, pobudziło to nieco rynek finansowy w naszym kraju: – Zaobserwowano dużą liczbę otwieranych rachunków maklerskich, zakładanych także przez osoby, które nigdy nie były uczestnikami rynków finansowych.

Najlepiej wyglądało to w marcu, kiedy uruchomiono ich aż blisko 30 tys. Potem dynamika już nieco przygasła, bo w kwietniu przybyło ich już tylko 18 tys.

Źródło:

money.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: