DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Morawiecki złamał prawo! Sąd jest dla premiera bezlitosny! {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że premier Morawiecki złamał prawo, próbując doprowadzić do tzw. wyborów kopertowych w maju 2020 r.

Na podstawie zarządzenia wydanego przez Morawieckiego, przygotowywano wybory prezydenckie, które ostatecznie się nie odbyły. Wydano na ten cel jednak 70 mln złotych.

– Ani przepisy konstytucji, ani ustawy o Radzie Ministrów, nie przyznają Prezesowi Rady Ministrów żadnych uprawnień w zakresie zmierzającym do organizacji czy przygotowania jakichkolwiek wyborów powszechnych – wyjaśniał w uzasadnieniu sędzia Grzegorz Rudnicki.

Zdaniem konstytucjonalisty prof. Ryszarda Piotrowskiego, ten wyrok powinien mieć dla Morawieckiego konsekwencje prawne i polityczne.

– Premier powinien zrezygnować z urzędu, bo rażące naruszenie konstytucji to szalenie poważna sprawa – mówił na ten temat „Gazecie Wyborczej” prof. Piotrowski.

 

Wyrok sądu w sprawie wyborów kopertowych. Morawiecki dwukrotnie złamał konstytucję

Wybory korespondencyjne bez podstawy prawnej

Wraca sprawa wyborów korespondencyjnych. „Gazeta Wyborcza”, powołując się na pisemne uzasadnienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, pisze, że Mateusz Morawiecki dwukrotnie złamał konstytucję, zlecając Poczcie Polskiej organizację wyborów prezydenckich.

Sąd uznał nieważność decyzji o organizacji wyborów. Do tej pory nie było jednak znane pisemne uzasadnienie wyroku. Sąd uznał, że kwietniowa decyzja Morawieckiego o powierzeniu Poczcie Polskiej organizacji tzw. wyborów kopertowych „została wydana bez podstawy prawnej”. PiS zapowiada kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Źródło: onet.pl, Gazeta Wyborcza

wiesci24
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Morawiecki złamał prawo! Sąd jest dla premiera bezlitosny! {Autor Gabi}

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: