Logo CBA/Fot. Marcin Bielecki/PAP
Logo CBA/Fot. Marcin Bielecki/PAP

Były główny inspektor farmaceutyczny z lat 2016-2018, czyli początków rządów PiS, Zbigniew N. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Usłyszał zarzuty – podało w piątek CBA.

Sprawę wspólnymi siłami prowadzą funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA i Prokuratura Regionalna w Katowicach. Postępowanie dotyczy nieprawidłowości w działaniu byłego głównego inspektora farmaceutycznego. CBA poinformowało, że w związku z śledztwem w czwartek rano został zatrzymany pełniący tę funkcję w latach 2016-2018 Zbigniew N.

„Obszerny materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie wykazał, że podejrzany, będąc zobowiązanym do nadzoru nad rynkiem farmaceutycznym dopuszczał do dalszego działania hurtowni farmaceutycznej i podejmował decyzje korzystne dla przedsiębiorcy, pomimo ustaleń pracowników Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotu” – poinformowało CBA.

Były inspektor z początku pierwszej kadencji PiS usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, m.in. niedopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP