DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

ZOMBIE-GRZYBY Z THE LAST OF US W POLSKICH LASACH? NA TO WYGLĄDA! {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Grzyby z The Last of Us 2 istnieją naprawdę i zarażają polskie owady? Fragment zdjęcia zamieszczony w serwisie Twitter.com/na profilu „Lasy Państwowe” /materiały prasowe

​Jeśli grając w ostatnią grę Naughty Dog zastanawialiście się, jak chorą trzeba mieć wyobraźnię, żeby wymyślić coś takiego, to spieszymy z wyjaśnieniem, że wiele wymyśliła… sama natura.

Pamiętacie wszechobecne trujące zarodniki, w które lepiej było nie wchodzić w The Last of Us bez użycia specjalnej maski, bo szybko zmieniały w powykręcane zombie? Teraz okazuje się, że nie do końca są wymysłem chorej wyobraźni deweloperów, bo podobne zjawisko występuje w naturze, a mowa o grzybach Ophiocordyceps ditmarii, które pasożytują na błonkówkach, tj. pszczołach, osach, mrówkach, gąsieniczkach i innych. A żeby było jeszcze ciekawiej, grzyby te występują również w naszym kraju i uważne oko może je dostrzec choćby w Nadleśnictwie Baligród.

A jak trudno spotkać takiego gagatka? – Dużo szczęścia i dobre oko. To stosunkowo rzadki grzyb, niewielki, nie występujący na konkretnym podłożu jak grzyby mikoryzowe, saprotroficzne czy pasożytnicze związane z roślinami – a gdzie osa usiądzie ciężko przewidzieć – tłumaczą leśnicy z Lasów Państwowych w odpowiedzi na to pytanie. Mówiąc krótko, raczej jesteśmy bezpieczni. A mówiąc już całkiem serio, grzyb jest całkowicie niegroźny dla człowieka, co innego dla owadów…

Na twitterowym profilu lasów polskich pojawiło się właśnie zdjęcie, na którym można zobaczyć, co grzybek Ophiocordyceps ditmarii zrobił z pewną pechową pszczołą. Warto zaznaczyć, że to już efekt końcowy, bo najpierw dochodzi do infekcji owada, a następnie przy odpowiedniej temperaturze i wilgotności grzyb rozwija się w jego ciele, stopniowo przejmując kontrolę.

Wszystko przez zmianę sposobu, w jaki żywiciel reaguje na feromony, co zmienia jego zachowanie i ostatecznie prowadzi do samounicestwienia. Kiedy owad zaczyna umierać, grzyb przebija się przez różne części jego ciała (najczęściej głowę i odwłok), uwalniając zarodniki, które szukają kolejnej ofiary, żeby cały cykl mógł się powtarzać.

Na dołączonej fotografii można zobaczyć grzyb wyrastający z głowy pszczoły, co wygląda trochę makabrycznie, ale skojarzenia z The Last of Us faktycznie trudno uniknąć! Oby tylko ewolucja w końcu nie popchnęła Ophiocordyceps ditmarii o krok dalej, bo lepiej nie wyobrażać sobie scen rodem z tej gry w prawdziwym życiu!

INTERIA.PL
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: