DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Górnictwo: To urządzenie RFID (Radio Frequency Identification) zlokalizuje górnika z dokładnością nawet do 2 m! {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Dobrze zorganizowana łączność sprzyja przede wszystkim podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa. Zapewnia ponadto prawidłowe prowadzenie procesu technologicznego
fot: KWK Murcki-Staszic

Dobrze zorganizowana łączność sprzyja podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa. Zapewnia ponadto prawidłowe prowadzenie procesu technologicznego. W górnictwie podziemnym popularność zyskuje sobie bezprzewodowa technologia RFID (Radio Frequency Identification).

Współczesny rozwój górnictwa, wzrost wydobycia i wycofywanie ludzi z najbardziej zagrożonych miejsc, związany jest nie tylko z wprowadzaniem do kopalń ciężkich zautomatyzowanych maszyn i urządzeń górniczych, lecz także innych pomocniczych urządzeń niezbędnych do prawidłowego prowadzenia procesu technologicznego. Są to  m.in. klimatyzatory, pompy, wentylatory i całe oświetlenie.

– Telekomunikacja górnicza, rozumiana jako transmisja informacji jakiejkolwiek natury, odgrywa w tym procesie niezmiernie istotną rolę, ponieważ bez niej żadne z tych urządzeń nie może funkcjonować w wyrobiskach. Rozwój technologii komputerowych umożliwił przedstawienie informacji dostępnych do tej pory tylko w dyspozytorni na dowolnym komputerze podłączonym do kopalnianej sieci komputerowej w wielu punktach decyzyjnych – zwraca uwagę dr hab. inż. Antoni Wojaczek z Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ekspert z dziedziny łączności.

Dobrze zorganizowana łączność, to także wzrost poziomu bezpieczeństwa. W górnictwie podziemnym popularność zyskuje sobie bezprzewodowa technologia RFID (Radio Frequency Identification). Jej zadaniem jest rozpoznawanie obiektów oznakowanych mikroskopijnym mikroprocesorem. Do najważniejszych jej atutów należą: automatyczne pozyskiwanie danych, bez konieczności wykonywania jakiejkolwiek akcji przez użytkowników systemu oraz obsługujących jego działania, a także rozpoznawanie nawet do kilkuset osób lub obiektów jednocześnie. W pamięci układu elektronicznego zapisany jest unikalny numer, który jednoznacznie jest przyporządkowany do oznakowanej rzeczy, miejsca lub osoby. Urządzenia można wyposażyć dodatkowo w wersję „bezruch”. Ta z kolei monituje dyspozytora na powierzchni o tym, że dany pracownik od jakiegoś czasu pozostaje nieruchomy i w związku z tym istnieje obawa, że może dziać się z nim coś złego. Naturalnie precyzja wskazania lokalizacji pracowników zależy od ilości urządzeń zamontowanych w wyrobisku. W strefach szczególnego zagrożenia tąpaniami montowane są co 20 m, a to pozwala zlokalizować pracownika z dokładnością nawet do 2 m!

Nowoczesne rozwiązanie znajduje już zastosowanie w należącej do PGG kopalni Murcki-Staszic. Doskonale służy poprawie stanu bezpieczeństwa załogi, a także nadzorowaniu procesów technologicznych i logistycznych.

nettg.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Górnictwo: To urządzenie RFID (Radio Frequency Identification) zlokalizuje górnika z dokładnością nawet do 2 m! {Autor Gabi}

  1. I co, wszyscy górnicy „mają wzepiony mikroskopijny mikroprocesor podawany w szczepionkach na koronawirusa czy na grype”. To pokazuje że, Dajecie się je*** W dup*** jak im się podoba. „Pokazuje bezruch, a może też czy pracownik sobie leży i nic nie robi?”

    1. W strefach szczególnego zagrożenia tąpaniami montowane są co 20 m, a to pozwala zlokalizować pracownika z dokładnością nawet do 2 m!

      A na powierzchni?, Anteny 5g i szczepionki z czipem.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: