DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – RMF FM: Skład rządu po południu. Onet: „Aniołek Kaczyńskiego” zajmie się sportem

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Anna Krupka zaliczana niegdyś to tzw. aniołków Jarosława Kaczyńskiego ma nadzorować sport po rekonstrukcji rządu – dowiedział się Onet. Formalnie będzie zastępczynią wicepremiera Piotra Glińskiego w poszerzonym ministerstwie kultury. Premier Morawiecki o zmianach w rządzie ma poinformować po południu – ustalił nasz reporter RMF FM.

Skład nowego rządu został ostatecznie zaakceptowany, choć żadnych konkretów nie podano. Oficjalnie wciąż więc nie wiadomo, kto znajdzie się w nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego. Premier ma ujawnić nazwiska na popołudniowej konferencji prasowej – dowiedział się dziennikarz RMF FM Patryk Michalski.

Reporterzy RMF FM nieoficjalnie ustalili, że wejdą do niego m.in. Grzegorz Puda i Przemysław Czarnek, a nazwy niektórych resortów (w sumie ma być ich 14) zostaną zmodyfikowane ze względu na nowy podział kompetencji. Sport trafi pod skrzydła wicepremiera Piotra Glińskiego. A ten – jak dowiaduje się Onet – dostanie „sportowego” zastępcę. Ma to być Anna Krupka, obecna wiceminister sportu. To ona wraz z sześcioma partyjnymi koleżankami była twarzą kampanii Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych z 2011 roku. Młode działaczki miały być tajną bronią ówczesnej największej partii opozycyjnej, ocieplając wizerunek jej prezesa.

Bilbordy z ich zdjęciami zawisły w całej Polsce. PiS jednak wybory przegrało, a „aniołki Kaczyńskiego” nie dostały się do Sejmu. Jak pisze portal, w 2018 roku pojawiały się nieoficjalne informacje, iż Krupka zabiega o fotel marszałka województwa świętokrzyskiego. Nic z tego nie wyszło. Trafiła za to do Ministerstwa Sportu jako zastępczyni Witolda Bańki.

Źródła Onetu zarówno w PiS, jak i w środowisku sportowym potwierdzają, że teraz to właśnie działaczka PiS weźmie odpowiedzialność za sport, choć nadal jedynie pełniąc rolę wiceministra w resorcie Piotra Glińskiego. Więcej na ten temat przeczytacie w portalu Onet.pl

Nowy skład rządu Mateusza Morawieckiego – nieoficjalne ustalenia RMF FM

Reporterzy RMF FM we wtorek ujawnili, jak będzie wyglądał skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Według naszych informacji, będzie w nim czterech wicepremierów: Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin, Piotr Gliński i Jacek Sasin.

Zlikwidowane zostanie Ministerstwo Sportu – będzie ono połączone z resortem kultury. Kierował nim będzie – tak jak do tej pory – Piotr Gliński.

Do rządu wraca lider Porozumienia Jarosław Gowin. Ma on pokierować resortem rozwoju, pracy i turystyki. 

Resorty środowiska i klimatu mają zostać połączone w jedno ministerstwo – według naszych informacji, pokieruje nim Michał Kurtyka.

Kolejna uzgodniona zmiana dotyczy resortu rolnictwa. Jak ustaliliśmy, Jana Krzysztofa Ardanowskiego zastąpi w nim Grzegorz Puda.

W ramach zmniejszania liczby ministerstw, połączone zostaną resorty edukacji i nauki. Dziennikarze RMF FM ustalili, że kompetencje Dariusza Piontkowskiego i Wojciecha Murdzka przejmie poseł PiS Przemysław Czarnek.

Według naszych ustaleń, z rządu do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ma odejść Michał Woś. Na nowym stanowisku ma odpowiadać za sprawy obywatelskie.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: