DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – „Jesteś clownem”, „nie jesteś zbyt bystry” – mocne słowa podczas debaty prezydenckiej w USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

W Cleveland w Ohio zakończyła się pierwsza z trzech prezydenckich debat przed listopadowymi wyborami. Donald Trump zmierzył się z Joe Bidenem. Kandydaci nie podali sobie rąk na początku rozmowy, dyskutowali też ze sobą w większej niż zazwyczaj podczas debat telewizyjnych odległości. Nie mieli jednak masek. Dyskusja była bardzo gorąca, padały wzajemne oskarżenia i mocne słowa.

W Cleveland w Ohio zakończyła się pierwsza z trzech prezydenckich debat przed listopadowymi wyborami. Donald Trump zmierzył się z Joe Bidenem. Kandydaci nie podali sobie rąk na początku rozmowy, dyskutowali też ze sobą w większej niż zazwyczaj podczas debat telewizyjnych odległości. Nie mieli jednak masek. Dyskusja była bardzo gorąca, padały wzajemne oskarżenia i mocne słowa.
Debata prezydencka/MICHAEL REYNOLDS /PAP/EPA

Od pytania o Sąd Najwyższy rozpoczęła się wyczekiwana debata między ubiegającym się o reelekcję prezydentem Donaldem Trumpem a kandydatem Demokratów Joe Bidenem. Republikanie chcą przed wyborami wypełnić wakat, jaki powstał w SN po śmierci Ruth Bader Ginsburg.

Po śmierci liberalnej sędzi Ruth Bader Ginsburg w Sądzie Najwyższym Republikanie zamierzają nominować w jej miejsce Amy Coney Barrett. Demokraci chcą natomiast poczekać z nominacją na czas po wyborach. Odpowiadając na pytanie dotyczące Sądu Najwyższego Trump powiedział, że „wybory mają konsekwencje”, wskazując że Republikanie kontrolują Bały Dom i Senat.

Biden stwierdził natomiast, że głosy już są oddawane, a wybory trwają – odnosząc się do głosowania w wyborach prezydenckich, które zaplanowano na listopad. W związku z epidemią w USA zwiększono możliwość oddawania głosu we wczesnych wyborach. Do wtorku głos oddało ponad milion Amerykanów.

Kandydat Demokratów Biden mówił, że za rządów Trumpa na Covid-19 zmarło ponad 200 tys. osób. Zarzucił gospodarzowi Białego Domu bezduszność i to, że nie ma planu jak przeciwdziałać epidemii.

Nigdy nie wykonałbyś takiej pracy, jak my – ripostował w Cleveland w stanie Ohio Trump. Republikanin narzekał też, że media traktują go nieuczciwie, a za walkę z epidemią chwalą go nawet niektórzy gubernatorzy Partii Demokratycznej. Zirytowany ciągłym przerywaniem mu przez Trumpa Biden w pewnym momencie powiedział do prezydenta: „czy ty zamkniesz się człowieku?” i ocenił, że jego zachowanie „jest nieprezydenckie”. W innym momencie debaty ponownie zasugerował, by Trump zamilkł.

Kandydat Demokratów mówił: Czy można wierzyć człowiekowi, który mając pełną wiedzę o negatywnych skutkach epidemii jeszcze w lutym – co potwierdzają świadectwa – jednocześnie zatajał je przed społeczeństwem? – pytał Joe Biden w części debaty poświęconej walce z epidemią koronawirusa. Ponownie powtórzył w tym kontekście, że Donald Trump jest kłamcą.

Republikanin stwierdził natomiast, że Biden „nie jest w ogóle bystry” i przypomniał jego słabe wyniki w szkole.

Kandydaci i podatki

Ubiegający się o reelekcję prezydent Donald Trump powiedział w trakcie debaty kandydatów na prezydenta, że zapłacił w 2016 i 2017 roku „miliony dolarów” federalnego podatku dochodowego.

Zgodnie z doniesieniami dziennika „New York Times” Trump w latach 2016-2017 zapłacił 750 dolarów federalnego podatku dochodowego. Prezydent określił jeszcze przed debatą informacje nowojorskiej gazety jako „totalny fake news”. Sprawa podatków Trumpa została w trakcie debaty podniesiona przez kandydata Demokratów Joego Bidena.

Mając w swej gestii 19 spółek i ogromne zyski, nie zapłacił skarbowi państwa należnych mu miliardów dolarów – zarzucił gospodarzowi Białego Domu kandydat Partii Demokratycznej. Pytany przez prowadzącego debatę Chrisa Wallace’a o to ile zapłacił federalnych podatków dochodowych w latach 2016 i 2017 Trump odpowiedział, że były to „miliony dolarów”. Przyznał też, że „nie chce płacić podatków”.

Jesteś najgorszym prezydentem, jakiego kiedykolwiek miała Ameryka – mówił o Trumpie Biden i nazywał go „clownem”.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: