Kobieta była pracownicą amerykańskiej ambasady w Kijowie

Amerykańska ambasada w Kijowie przekazała, że współpracuje z ukraińskimi śledczymi w celu wyjaśnienia śmierci jednej ze swoich pracownic. Nieprzytomną kobietę z urazami głowy znaleziono przy torach kolejowych w stolicy Ukrainy. Zmarła po przewiezieniu do szpitala.

„Z żalem informujemy o śmierci amerykańskiej członkini personelu ambasady USA w Kijowie” – napisano w oświadczeniu placówki Stanów Zjednoczonych. Jak dodano, przedstawiciele ambasady współpracują ze śledczymi w celu wyjaśnienia przyczyn śmierci kobiety.

Śmierć pracownicy amerykańskiej ambasady w Kijowie

Na policję wpłynęło w środę zgłoszenie dotyczące kobiety z urazem głowy. Ranna znajdowała się w parku w pobliżu torów kolejowych w dzielnicy Szewczenkowskiej w Kijowie – przekazała stołeczna policja. Kobietę zauważyli przechodnie. Na miejsce udali się policjanci. Nieprzytomną kobietę hospitalizowano. W szpitalu ranna zmarła.

Ambasada USA w KijowieSERGEY DOLZHENKO/EPA/PAP

Przy ofierze znaleziono dokumenty wydane na jej nazwisko świadczące o tym, że pracowała w ambasadzie USA. Na początku nie sprecyzowano, jakie miała obywatelstwo. Potwierdziła je amerykańska placówka późnym wieczorem.

Policja ustala okoliczności zdarzenia i szuka świadków. Poszukiwany jest wysoki mężczyzna w wieku 30-40 lat, który może mieć związek z pobiciem – dodano. Na razie nie podano więcej szczegółów.

„Mógł to być też nieszczęśliwy wypadek”

Dyrektor komunikacji MSW Ukrainy Artem Szewczenko potwierdził na Facebooku, że kobieta była obywatelką USA. Jak dodał, policja posiada informacje o jednym podejrzanym i poszukuje go. „Ale mógł to być też nieszczęśliwy wypadek” – oznajmił, podkreślając, że do zdarzenia mogło dojść, kiedy kobieta uprawiała jogging. Miała na sobie strój sportowy, a w uszach słuchawki. Według Szewczenki jej ciało znaleziono przy torach. „Śmierć takich nieostrożnych pieszych wskutek potrącenia przez pociąg nie jest rzadkością na kolei” – oznajmił.

Z kolei stojący na czele stołecznej policji Andrij Kryszczenko poinformował na kanale telewizyjnym Nasz, że w sprawie wszczęto dochodzenie z artykułu dotyczącego umyślnego zabójstwa.

Autor:ft/adso

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: SERGEY DOLZHENKO/EPA/PAP