DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Włoska prasa: Zdymisjonowany kardynał rzuca wyzwanie papieżowi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zdymisjonowany przez Franciszka z powodu nieprawidłowości finansowych prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu rzuca mu wyzwanie – podkreśla sobotnia włoska prasa. Hierarcha broni się i atakuje – czytamy w dziennikach.

W czwartek Watykan ogłosił nieoczekiwanie, że papież przyjął rezygnację kardynała Angelo Becciu z urzędu prefekta, co faktycznie oznacza jego dymisję. Został on też pozbawiony praw i przywilejów związanych z godnością kardynała. Chodzi głównie o możliwość udziału w konklawe.

Pochodzącemu z Sardynii duchownemu zarzucono sprzeniewierzenie pieniędzy. Chodziło o przekazanie środków ze świętopietrza (podatek na rzecz stolicy apostolskiej – przyp. red) na rzecz firm powiązanych z bratem kardynała.

Kardynał, cytowany w sobotę przez włoskie gazety, odrzuca zarzuty, podkreślając, że pieniądze były przekazane na inicjatywy charytatywne w diecezji, którą zna. To coś surrealistycznego, bo uważałem się za przyjaciela papieża, wiernego wykonawcę jego poleceń. A potem papież powiedział mi, że nie ma już do mnie zaufania, bo napłynął sygnał od sędziów, że dopuściłem się sprzeniewierzenia – stwierdził były już prefekt ważnej watykańskiej kongregacji.

Nie wykluczył jednocześnie, że to „wrogowie” w Watykanie doprowadzili do pozbawienia go urzędu. Nie mam mentalności spiskowej. Stawiam tylko pytania – dodał. Zapewnił, że „nie wzbogacił” swojej rodziny. Mam nadzieję, że papież nie daje sobą manipulować – stwierdził.

Samotność papieża

Relacjonując sprawę kardynała Becciu, dziennik „La Repubblica” pisze w tytule o „wyzwaniu rzuconym papieżowi w Watykanie”. „Angelo Becciu rzuca wyzwanie Franciszkowi” – podkreśla watykanista rzymskiej gazety, podsumowując piątkową konferencję prasową kardynała. I zwraca uwagę na „wysokie napięcie” w Watykanie na tle jego sprawy.

Zdaniem autora komentarza, to co się dzieje, to dowód na „samotność papieża”, gdyż znalazł się między sprzeciwiającymi się mu dostojnikami Kurii Rzymskiej i przyjaciółmi, którzy „popadli w niełaskę”.

Przypomina też czas konklawe siedem lat temu: „Mandat, jaki kolegium kardynalskie dało Franciszkowi w marcu 2013 roku, był jasny: niech zreformuje Kurię Rzymską, wyeliminuje brud, począwszy od tego w finansach”. Tymczasem – jak zastrzega – okazuje się, że „papieże przemijają, a Kuria zostaje”.

Według „Corriere della Sera” sprawa włoskiego kardynała dowodzi, że to „koniec rozejmu w Watykanie” i, że wznowione zostały „porachunki” wśród hierarchów, przerwane w czasie lockdownu z powodu pandemii.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: