DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Katastrofa ukraińskiego samolotu: Co najmniej 23 nie żyją. Dwie są poszukiwane

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Na pokładzie wojskowego transportowego An-26, który rozbił się w piątek w obwodzie charkowskim na Ukrainie, było 20 słuchaczy Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy i siedmiu oficerów. Był to lot szkoleniowy. W katastrofie 23 osoby zginęły, dwie zostały ciężko ranne, a dwie są wciąż poszukiwane. Z kolei według danych Biura Prokuratora Generalnego Ukrainy nie żyje 25 osób.

Jeden z rannych – student pochodzący z obwodu lwowskiego – jest w stanie krytycznym – przekazał szef charkowskiej państwowej administracji obwodowej Ołeksij Kuczer. Według niego na pokładzie były osoby z 11 obwodów kraju.

Identyfikować jest bardzo trudno, rozumiecie, w jakim stanie są ciała ofiar. Najpewniej trzeba będzie przeprowadzić ekspertyzę DNA – zaznaczył Kuczer, cytowany przez Interfax-Ukraina.

Awaria lewego silnika

Wojskowy samolot transportowy An-26 rozbił się w czasie lądowania pod miastem Czuhujiw. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała, że podczas lotu załoga poinformowała o awarii lewego silnika, poprosiła o zgodę na lądowanie. Po pięciu minutach doszło do katastrofy. Lot miał trwać do 22.50, o 20.45 (19.45 w Polsce) samolot rozbił się.

Ukraiński minister obrony Andrij Taran powiedział w sobotę, że wstępna przyczyna katastrofy będzie mogła być ustalona po odczytaniu danych z czarnej skrzynki. Rejestratora jeszcze nie znaleziono. Jednocześnie zaznaczył, że możliwe, że samolot zahaczył skrzydłem o ziemię.

Wszystko szło zgodnie z planem, samolot wykonywał loty szkoleniowe dla słuchaczy. Za sterami był pilot instruktor, słuchacze po kolei siadali na prawym fotelu obok, by nabierać nawyków pilotowania i kierowania samolotem – dodał.

Według ministra, maszyna została wyprodukowana w 1977 roku.

Prezydent Andrzej Duda złożył kondolencje po katastrofie samolotu na Ukrainie.  Na Twitterze prezydent napisał: „Łączę się w bólu z Tymi, którzy cierpią. RiP”

W depeszy kondolencyjnej do prezydenta Ukrainy Wołodomyra Zełenskiego prezydent Andrzej Duda napisał, że jest poruszony wiadomością o tragicznej w skutkach katastrofie samolotu, na którego pokładzie znajdowali się studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy.

„Składam na Pana ręce, w imieniu Narodu Polskiego i własnym, wyrazy głębokiego współczucia. Zapewniam, że w tych bolesnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z rodzinami ofiar i całym Narodem Ukraińskim” – czytamy.

Kondolencje dla rodzin ofiar i całego narodu ukraińskiego złożył też minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

„Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej katastrofie ukraińskiego samolotu wojskowego. Składam wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar i całego Narodu Ukraińskiego” – napisał szef polskiego MSZ.

Zdjęcie profilowe, otwiera stronę profilu w nowej zakładce na Twitterze

Zbigniew Rau
@RauZbigniew
Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o tragicznej katastrofie ukraińskiego samolotu wojskowego. Składam wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin ofiar i całego Narodu Ukraińskiego.
155
38 użytkowników tweetuje na ten temat

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: