DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

ZUS tropi wy­łu­dze­nia świad­czeń z tar­czy an­ty­kry­zy­so­wej. Oszu­ści mogą srogo po­ża­ło­wać {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Mechanizm wyłudzania świadczeń był stosunkowo prosty.
Mechanizm wyłudzania świadczeń był stosunkowo prosty. 123rf.com

Przedsiębiorcy z Ostrowa Wielkopolskiego grozi osiem lat więzienia za wyłudzanie świadczeń antykryzysowych z ZUS. Urząd rozpoczyna weryfikację solidnych wypłat, jakie ostatnio wypłacono przedsiębiorcom.

Wyłudzanie świadczeń

Jak nieoficjalnie ustaliła „Rzeczpospolita”, to pierwsza, choć niejedyna sprawa, w której ZUS złożył do prokuratury zawiadomienie o wyłudzeniu świadczeń z przepisów antykryzysowych. Zdaniem gazety wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek sprawdzania miliardowych wypłat, które przelano w ostatnich miesiącach.

– Z naszych informacji wynika, że w tym przypadku mechanizm wyłudzania świadczeń był stosunkowo prosty. Przedsiębiorca na lokalnym forum zamieścił ogłoszenie skierowane do studentów szukających pracy. Następnie fikcyjnie zatrudnił na zleceniach kilkaset osób i złożył za wszystkie wnioski o wypłatę po 2080 zł świadczenia postojowego – pisze „Rz”.

Prokuratura prowadzi śledztwo

Same przepisy pozwalały nawet na trzykrotną wypłatę tego wsparcia, a od każdego przelewu z ZUS na rzecz zleceniobiorców przedsiębiorca miał pobierać udział. I sporo na tym zarobił, bo wyliczono, że kwota bezprawnie uzyskanych świadczeń przekracza milion zł.

– Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi śledztwo dotyczące zachowań 30-letniego mężczyzny, lokalnego przedsiębiorcy, który na podstawie zawieranych umów zlecenia doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi przez ZUS – potwierdził prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Pieniądze za darmo

Na początku września pisaliśmy o tarczy antykryzysowej i tym, jak przyznawane są pieniądze. Często nie ma w tym większego ładu i składu, a wszystko dzieje się na szybko. Zdarza się, że środki otrzymują nie ci, którym są one najbardziej potrzebne, ale ci, którzy wiedzą, gdzie lub do kogo się po nie zwrócić.

– W zasadzie wszyscy znajomi, którzy mają własną działalność, mówili to samo: że dzięki tarczy antykryzysowej wyszli na koronawirusie lepiej, niż gdyby normalnie pracowali. Przede wszystkim dzięki temu, że przez trzy miesiące byli zwolnieni z płacenia daniny do ZUS – mówił w rozmowie z naszym portalem jeden z drobnych przedsiębiorców.
innpoland.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: