DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Sonda dotycząca gwałtu zbiorowego, która wstrząsnęła Egiptem, usidliła wielu”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

CAIRO (AP) – Ogłoszenie w zeszłym miesiącu, że najwyższy prokurator Egiptu przeprowadzi śledztwo w sprawie domniemanego zbiorowego gwałtu 17-latki w luksusowym hotelu w Kairze w 2014 r., Był rzadkim momentem triumfu obrońców praw człowieka.

Nadzieje te szybko rozwiały się po tym, jak władze zatrzymały potencjalnych świadków i niektórych z ich znajomych, którym groziły oddzielne zarzuty na mocy niejasnych przepisów moralnych obowiązujących w tym kraju. Kampania medialna była skierowana zarówno do potencjalnych świadków, jak i do domniemanych sprawców.

„To przerażające i przerażające” – powiedziała Azza Soliman, prawniczka, która prowadzi Centrum Pomocy Prawnej dla Egipcjan. Martwi się, że rząd podaje przykład tych, którzy zgłosili informacje o domniemanym gwałcie, i że zniechęci to inne ofiary i świadków do zabrania głosu.

Aktywiści twierdzą, że ostry zwrot w sprawie podkreśla, że ​​patriarchalny system prawny często obwinia ofiary przemocy seksualnej i zawstydza innych, którzy wykraczają poza tradycyjne obyczaje, w tym ściganą społeczność LGBT w kraju.

Sprawa ta urzekła również wielu w Egipcie, ponieważ ujawniła swobodne praktyki imprezowania pod wpływem alkoholu i narkotyków wśród niewielkiej części bardzo zamożnej młodzieży w tym kraju.

W konserwatywnym Egipcie władze prezentują się jako strażnicy tradycyjnych wartości. Molestowanie seksualne na ulicy jest nadal powszechne, a kobiety, które przeciwstawiają się konserwatywnym poglądom na temat właściwego zachowania, są powszechnie postrzegane jako zachęcające, a nawet zasługujące na wykorzystywanie seksualne.

W przypadku podejrzenia o gwałt zbiorowy potencjalni świadkowie i znajomi stanęli w obliczu przymusowych testów dziewictwa i badań analnych przeprowadzanych przez władze, ponieważ prywatne, jawne filmy rzekomo z ich telefonów krążyły za pośrednictwem prywatnych komunikatorów i zostały opisane w lokalnych mediach.

Zatrzymanie świadków wywołało dreszcze po całym kręgosłupie tych, którzy chcą sprawiedliwości w sprawie gwałtu. Większość działaczy i prawników śledzących sprawę świadków nalegała na rozmowę z The Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości w obawie przed zemstą.

Rząd utrzymuje, że ma obowiązek zbadania wszystkich przestępstw w tej sprawie, w tym możliwego naruszenia praw moralnych, które obejmują niejasne terminy, takie jak rozpusta. Prokuratura zasugerowała również, że może postawić zarzut zażywania narkotyków.

Domniemany gwałt zbiorowy dotyczy grupy młodych mężczyzn z bogatych i wpływowych rodzin. Podobno podali nastolatkę narkotykom na przyjęciu w pięciogwiazdkowym hotelu w Kairze, a potem na zmianę ją gwałcili. Napisali swoje inicjały na jej ciele i rozesłali film z tego czynu, zgodnie z relacją ofiary i urzędnikiem sądowym badającym sprawę.

Sześć lat później relacje z napaści pojawiły się w ramach odnowionej kampanii #MeToo w mediach społecznościowych, która tego lata przetoczyła się przez Egipt, zachęcając więcej kobiet do wypowiadania się przeciwko nadużyciom seksualnym.

26 sierpnia, prawie miesiąc po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiły się relacje o domniemanym zbiorowym gwałcie z 2014 r., Egipski prokurator ogłosił, że zidentyfikował dziewięciu podejrzanych, ale siedmiu już uciekło z kraju. Dwóch innych aresztowano w Egipcie.

Pięciu z siedmiu uciekinierów uciekło do Libanu, gdzie trzech zostało później aresztowanych, a dwóch pozostało na wolności.

Prawnicy zaangażowani w sprawę niewiele powiedzieli.

Mohammed Hamouda, prawnik zatrudniony przez Krajową Radę Kobiet do reprezentowania ofiary, powiedział w telewizyjnych komentarzach, że jego klientka miała 17 lat w momencie gwałtu. Powiedział, że atak doprowadził do ciąży. Odmówił komentarza, gdy dotarł do AP.

Tarik Gamil Said, prawnik zidentyfikowany jako reprezentujący niektórych z podejrzanych, nie odpowiedział na wiele telefonów z prośbą o komentarz. Władze nie wskazały innych prawników zaangażowanych w sprawę.

Kilka dni po zatrzymaniu pierwszego podejrzanego w ramach śledztwa zatrzymano również co najmniej czterech potencjalnych świadków i znajomych ofiary.

Wkrótce potem w prywatnych aplikacjach do przesyłania wiadomości pojawiły się graficzne filmy i zdjęcia przedstawiające akty seksualne między partnerami tej samej płci oraz nagie zdjęcia, rzekomo zrobione z telefonów świadków i podejrzanych. 31 sierpnia prorządowa witryna medialna opublikowała lubieżny raport o „grupowych imprezach seksualnych” organizowanych w celu promowania seksu gejowskiego i lesbijskiego w tym samym hotelu. Raport i kolejne historie w mediach zszokowały i urzekły konserwatywne społeczeństwo egipskie.

Nie jest jasne, w jaki sposób wyciekły obrazy, ale wielu obwinia policję. Prokuratura podała, że ​​przechwyciła telefony zatrzymanym w celu zbadania, czy zawierają dowody śledztwa.

Zarówno podejrzani, jak i świadkowie mogą teraz stanąć w obliczu zarzutów wynikających z prawa moralnego tego kraju, wraz z głównym przypadkiem domniemanego gwałtu zbiorowego.

„Sondowanie przestępstwa gwałtu nie oznacza przymykania oczu na inne możliwe przestępstwa” – powiedział jeden z egipskich urzędników, który mówił pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie był upoważniony do rozmawiania z dziennikarzami.

Dwóch świadków płci męskiej zostało poddanych przesłuchaniu analnemu, a jednej kobiecie – według Human Rights Watch i prawnikowi śledzącemu sprawę. W przeszłości Egipcjanie twierdzili, że procedury inwazyjne są niezbędne do prowadzenia dochodzeń. Światowa Organizacja Zdrowia potępiła takie badania, a aktywiści twierdzą, że sama praktyka sprowadza się do wykorzystywania seksualnego.

Również 31 sierpnia prokuratorzy nakazali uwolnienie czterech podejrzanych i powiedzieli, że trzy inne osoby mają pozostać w areszcie do czasu dochodzenia w sprawie „incydentów” związanych z domniemanym dochodzeniem w sprawie gwałtu zbiorowego. Nie jest jasne, czy wśród uwolnionych są podejrzani o gwałt, czy też podejrzani o jedynie pogwałcenie prawa moralnego kraju. Uważa się, że osoby, które złożyły zeznania przeciwko domniemanym gwałcicielom, pozostają w areszcie.

Konserwatywna kultura Egiptu zazwyczaj wiąże czystość kobiet z reputacją rodziny. W sądach ciężar dowodu spoczywa w dużej mierze na ofiarach przestępstw seksualnych.

Homoseksualizm jest w Egipcie tematem tabu zarówno wśród muzułmanów, jak i chrześcijan, chociaż nie jest to wyraźnie zabronione przez prawo. Często jest ścigany pod zarzutem „rozpusty” i „niemoralności”.

Aktywiści twierdzą, że władze przekształciły tę sprawę w ogólnokrajowy skandal, aby zaszkodzić potencjalnym świadkom i pogłębić rozprawę rządu prezydenta Abdela-Fattaha el-Sissiego z dóbr osobistych.

„To przerażające, że władze egipskie aresztowały świadków gwałtu zbiorowego po tym, jak zachęciły ich do wystąpienia zamiast ich ochrony i ścigania napastników” – powiedziała Rothna Begum, starsza badaczka praw kobiet w Human Rights Watch.

Ostatnia fala zarzutów #MeToo skłoniła egipski parlament do przyjęcia poprawki do krajowego prawa karnego w celu ochrony tożsamości ofiar napaści na tle seksualnym, ale nadal wymaga podpisu el-Sissi, aby stać się prawem.

Działaczka Mozn Hassan, założycielka i dyrektor Nazra for Feminist Studies, powiedziała, że ​​prokurator w tym kraju wykorzystał większość konserwatywnych przekonań społeczeństwa, aby działać jak moralna policja, odwracając uwagę od prawdziwej zbrodni. Mówi, że potrzebna jest gruntowna zmiana kodeksu karnego.

„Musi istnieć system odpowiedzialności za przestępców; system pomocy i ochrony świadków i sygnalistów – powiedziała.

zrodlo:apnews

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: