DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

POLSKA POWIĘKSZY SWÓJ OBSZAR O 3 WYSPY

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Na Zalewie Szczecińskim i Zalewie Wiślanym pojawią się trzy nowe wyspy. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło wyniki ogólnopolskiego konkursu na nadanie nazw wyspom.

Trzy niewielkich rozmiarów wyspy powstaną z urobku dwóch inwestycji: pogłębiania toru wodnego ze Szczecina do Świnoujścia i z przekopu Mierzei Wiślanej. Nowe wyspy mają być siedliskiem i lęgowiskiem dla ptaków. Pogłębianie toru wodnego da ok. 23 milionów metrów sześciennych urobku, dwie wyspy na Zalewie Szczecińskim będą mogły łącznie przyjąć ok. 40 mln metrów sześciennych urobku, wyspa na Zalewie Wiślanym będzie mogła przyjąć ponad 9 milionów metrów sześciennych ziemi. Nowe wyspy powiększą terytorium Polski o ok. sześćset hektarów.

W sierpniu Ministerstwo Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło ogólnopolski konkurs na nadanie nazw nowym wyspom. W ogólnopolskim plebiscycie mógł wziąć udział każdy. Propozycje nazw były zbieranie drogą elektroniczną, w ramach drugiego etapu konkursu odbyło się internetowe głosowanie.

Zgodnie z wynikami głosowania wyspa Estyjska to propozycja nazwy dla wyspy na Zalewie Wiślanym, która powstanie po budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Nazwa ta pochodzi od dawnej średniowiecznej nazwy Zalewu Wiślanego. Zagłosowało na nią 9 tys. 984 osób. Na podium znalazły się też Bursztynowa (8391 głosów) i Rukwiel (1853 głosy).

 

Dwie sztuczne wyspy na Zalewie Szczecińskim mają nosić nazwy: Brysna – od połączenia nazw „bryza” oraz „sny” (uzyskała 9693 głosów) oraz Śmięcka – od nazwy uroczyska i nieistniejącej obecnie wsi położonej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim (uzyskała 8735 głosów).

Resort gospodarki morskiej podał w komunikacie, że w konkursie wzięło udział 21 tys. 912 osób.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: