DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Dwie „wieże Ka­czyń­skie­go” czeka roz­biór­ka. Ka­ta­stro­fa sztan­da­ro­we­go pro­jek­tu rządu {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Klęska w Ostrołęce kosztuje podatników setki mln zł
Klęska w Ostrołęce kosztuje podatników setki mln zł Fot. flickr.com / Greenpeace Polska / CC BY-ND 2.0

Miało być pięknie i uroczyście. Ale mierzące 128 metrów pylony, zwane „wieżami Kaczyńskiego”, czeka rozbiórka. Pokazuje to zakres i skalę katastrofy gospodarczej w Ostrołęce.

Korupcja i zatrzymania

CBA zatrzymała osoby związane z budową sztandarowej inwestycji PiS, czyli węglowego bloku C w elektrowni Ostrołęka. Na zlecenie prokuratury zostały zatrzymane cztery osoby, w tym były prezes elektrowni Ostrołęka, jego syn oraz jeden z dyrektorów PGE Dystrybucja – podaje „Wyborcza”.

Poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, były burmistrz Ostrołęki, według informatorów „Wyborczej” przez lata decydował o obsadzie kierowniczych stanowisk w elektrowni, która jest jedynym większym pracodawcą w okolicy. To również on przedstawił Edwarda S., prezesa firmy zajmującej się sprowadzaniem węgla w Rosji do elektrowni Ostrołęka, ówczesnemu ministrowi skarbu państwa Dawidowi Jackiewiczowi.

Ostatni wielki blok

Gazeta przypomina, że ostrołęcki blok C miał być „ostatnim wielkim blokiem węglowym w Europie” ale inwestycja została wstrzymana za rządu PO-PSL jako ekonomicznie nieopłacalna.
W 2015 r. powrót do niej obiecał kandydujący na urząd prezydenta Andrzej Duda, a premier Morawiecki jeszcze w październiku 2018 r. reklamował blok węglowy słowami: „Przeciwstawiamy Polskę mocy Polsce niemocy”.

Dodajmy, że spółkę zajmującą się budową elektrowni Ostrołęka C finansowały dwie grupy energetyczne: Energa i Enea. Dysponowały pieniędzmi na początkowy etap ale cała inwestycja nie miała zapewnionego finansowania. Banki nie udzieliły kredytów, nie spinał się plan finansowy, a sama budowa nie była zgodna z polityką klimatyczną UE.

Nowy gracz

Niedawno pisaliśmy, że od miesięcy trwa epopeja z elektrownią w Ostrołęce w roli głównej, ale na scenie pojawił się nowy gracz. PGNiG podpisało bowiem z Orlenem list intencyjny dotyczący inwestycji i przekształcenia bloku w biogazownię.

Tą informacją podzieliły się obie spółki w komunikatach prasowych na swoich stronach.
– Chcemy maksymalnie wykorzystać potencjały naszych spółek, aby osiągać wymierne korzyści biznesowe. Współpracując możemy efektywniej realizować inwestycje wpisujące się w proces transformacji energetycznej – powiedział cytowany przez komunikat spółki Prezes Zarządu Orlenu, Daniel Obajtek.
innpoland.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: