DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Murdzek: otwieramy nasze uczelnie dla białoruskich studentów i naukowców {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Fot. PAP/Tomasz Gzell 18.09.2020Minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Fot. PAP/Tomasz Gzell 18.09.2020

W ramach dobrosąsiedzkiego gestu otwieramy nasze uczelnie dla białoruskich studentów i naukowców – powiedział w piątek szef resortu nauki Wojciech Murdzek. W tym celu Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) poszerza trzy istniejące programy wymiany akademickiej.

O trzech działaniach wspierających Białorusinów, które – na zlecenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – będą realizowane przez agencję NAWA wraz z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP), NAWA poinformowała wcześniej w komunikacie prasowym. Chodzi o programy : „Solidarni ze studentami”, „Solidarni z naukowcami” oraz „Solidarni z nauczycielami”.

Na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie przedsięwzięcia te skomentował minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. „Chcemy dobrosąsiedzki gest zrobić i otworzyć nasze granic i nasze uczelnie, instytuty badawcze na tę grupę (studentów i naukowców – PAP)” – powiedział. Według szefa resortu nauki chodzi o osoby, które znajdują się na „pierwszej linii zagrożenia politycznego, wolnościowego”.

„Być może (…) w tej sytuacji jest niemożliwe, żeby kontynuowali u siebie naukę czy prace badawcze. Chcemy jako kraj sąsiadujący – jako kraj, który z przejęciem patrzy na to, co się dzieje – stworzyć takie możliwości, żeby tych karier studenckich, doktorskich nie gasić ze względu na politykę, ze względu na ograniczenia wolnościowe” – podkreślił Murdzek.

W ramach działania „Solidarni ze studentami” 150 osób otrzyma stypendia na rok akademicki 2020/2021. NAWA przeznaczy na nie 2 mln zł. Dla 25 naukowców z Białorusi przewidziane są natomiast stypendia na prowadzenie badań naukowych na polskich uczelniach i w instytutach badawczo-naukowych. Budżet działania „Solidarni z naukowcami” to 2 mln zł.

W sierpniu agencja zaoferowała 100 osobom zaoferowaliśmy bezpłatne miejsca w ramach programu „Letnie kursy języka i kultury polskiej”.

W przyznawaniu stypendiów studentom i naukowcom będzie uczestniczył KRASP.

NAWA przyzna także stypendia 15 nauczycielom języka polskiego na studia podyplomowe w roku akademickim 2020/2021 w ramach działania „Solidarni z nauczycielami”. Budżet tego działania to 53 tys. zł. Nauczycieli wskaże Uniwersytet Śląski.

PAP – Nauka w Polsce,  Szymon Zdziebłowski

szz/ zan/naukawpolsce

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: