DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Żołnierze WOT wchodzą do szkół.. {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Żołnierze WOT wchodzą do szkół. Będą szkolić jak się zachowywać w warunkach epidemicznych

(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

– Nie spędzaj czasu w galeriach handlowych, nie chodź na imprezy, dezynfekuj ręce – tłumaczą uczniom wychowawcy. Teraz będą ich w tym wspierać Wojska Obrony Terytorialnej.

Żadne z dotychczasowych ognisk koronawirusa w naszym regionie lubelski sanepid nie zakwalifikował jako tzw. ognisko szkolne. Uczniowie zarażają się poza szkołą. Najczęściej na imprezach.

– Mamy informację, że do zakażenia naszego ucznia doszło podczas imprezy z okazji 18. urodzin, w której chłopiec brał udział pod koniec sierpnia – przyznaje Elżbieta Nawrot, dyrektor LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. – Dlatego zwracamy się z apelem by uczniowie dbali o siebie. To na pewno dla nich trudne, ale z organizacją urodzin powinni wstrzymać się do czasu, gdy sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli – podkreśla dyrektor Nawrot.

Podczas spotkań towarzyskich zakażali się też niektórzy uczniowie II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Nauczyciele tej szkoły obawiają się, że podobnych zakażeń może być więcej. Ich zdaniem, będą się one pojawiać się regularnie.

– Uczniów poza szkołą nie upilnujemy, a oni prowadzą bardzo intensywne życie towarzyskie. Już teraz dopytują kiedy będą imprezy półmetkowe – mówi jeden z nauczycieli II LO.

– Przy takim podejściu młodzieży to w tym roku w wielu szkołach będziemy pracować trzy tygodnie w szkołach i dwa tygodnie zdalnie – dodaje.

O „wzmożenie działań informacyjnych skierowanych do uczniów na temat organizacji czasu wolnego” zaapelowała do dyrektorów szkół lubelska kurator oświaty. Na godzinach wychowawczych nauczyciele rozmawiają więc o tym, jak w czasie epidemii spędzać czas wolny.

– Oczywiście tłumaczę, że zbiorowe spacery po galerii handlowej i przesiadywanie w hamburgerowni to nie są najlepsze pomysły, ale bądźmy szczerzy, zrozumienie ze strony młodzieży jest żadne. Słyszę komentarze, że nie dadzą się zamknąć w więzieniach i że epidemia to ściema – opowiada nauczyciel jednego z lubelskich techników.

Pomocą mają chce im służyć WOT.

– Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej wyszło z inicjatywą wsparcia szkół w zakresie przeprowadzenia szkoleń dotyczących właściwego zachowywania się w warunkach epidemicznych – pisze w liście do dyrektorów szkół Teresa Misiuk, lubelska rzecznik oświaty.

Szkolenia przeprowadzano już w kilkunastu szkołach na Lubelszczyźnie. WOT czeka na kolejne zgłoszenia od zainteresowanych placówek.

– Szkolenia prowadzą nasi wykwalifikowani ratownicy medyczni. Uczniowie słuchają i mam nadzieję biorą to do siebie. Robi na nich wrażenie to, że mówią do nich fachowcy – przekonuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady OT. – Mówimy jak radzić sobie z wirusem. Jakie są zasady higieny i co robić po lekcjach, by nie przebywać w dużych skupiskach. Bo bardzo często zasady są przestrzegane w szkołach, a po lekcjach następuje rozprężenie.

dziennikwschodni.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: