DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

PETYCJA: Zagrożenie wycięcia drzewostanu zabytkowego Parku Szczytnickiego oraz wycinkę 38 drzew oraz krzewów w ciągu ulicy Dobieżyńskiej !!{Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

PROTEST PRZECIWKO LIKWIDACJI CZĘŚCI PARKU SZCZYTNICKIEGO POD OBWODNICĘ ŚRÓDMIEJSKĄ WROCŁAWIA – Petycja do prof. Piotra Glińskiego, Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szanowny Panie Wicepremierze, Ministrze

Apelujemy do Pana o wstrzymanie wykonania na podstawie art. 161 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (dalej: K.P.A.) oraz art. 61 ustawy z dnia 30 sierpnia 2020 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (dalej: P.P.S.A.) decyzji o ZRID nr 3656/2020 prezydenta Wrocławia z dnia 03 września 2020r. przedłużenia Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia pn. Budowa drogi powiatowej-Aleja Wielkiej Wyspy, która ma być budowana w terenie zabytkowego Parku Szczytnickiego. Dla realizacji tej drogi prezydent Wrocławia całkowicie bezprawnie zlikwidował 25,1 ha zabytkowego Parku Szczytnickiego, czyli blisko ¼ jego powierzchni. W samym tylko Parku pod drogę będzie wyciętych co najmniej 1300 drzew i 250 krzewów, co wynika z inwentaryzacji zieleni opracowanej przez inwestora do wniosku o ZRID.

Decyzja ZRID jest bezprawna, a co najważniejsze stoi w sprzeczności ze stanowiskiem zajętym przez Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków w wydanej przez niego dnia 01.07.2019r. Opinii w postępowaniu o pozwolenie na budowę tej drogi, albowiem (cytat z Opinii) : „W odniesieniu do terenu Parku Szczytnickiego organ konserwatorski na podstawie przedłożonej dokumentacji projektowej uznał, że przedmiotowa inwestycja stoi w sprzeczności z zasadami ochrony zabytków”.

Mimo braku zgody pionu konserwatorskiego, prezydent Wrocławia wydał decyzję o ZRID na cały odcinek planowanej drogi, włącznie z dziesięcioma działkami zabytkowego Parku Szczytnickiego.

Dodatkowo, Dolnośląski Konserwator Zabytków nałożył na inwestora obowiązek skonsultowania inwestycji z Narodowym Instytutem Dziedzictwa, ponieważ planowana droga wchodzi w teren Obiektu UNESCO-Hala Stulecia we Wrocławiu. Tego obowiązku prezydent Wrocławia również nie wykonał. Ponadto, inwestor nie przedłożył do zatwierdzenia przez wojewódzki organ konserwatorski prawidłowo wykonanego planu badań archeologicznych, do czego jest zobowiązany przepisami prawa.

Należy również mieć na względzie, że na decyzję ZRID prezydent Wrocławia nałożył rygor natychmiastowej wykonalności, a wykonawca aktualnie już przejmuje działki pod budowę. Tak więc metodą faktów dokonanych planowane jest nie tylko zlikwidowanie części zabytku-Parku Szczytnickiego i wycięcie 1300 drzew oraz 250 krzewów, ale też eksterminacja kolejnych tysięcy drzew i krzewów pod niespełna czterokilometrowy odcinek planowanej obwodnicy.

Dlatego w tym krytycznym momencie apelujemy do Pana Wicepremiera i Ministra o podjęcie niezwłocznych działań administracyjnych polegających na złożeniu odwołania od tej decyzji do Wojewody Dolnośląskiego i wstrzymanie jej wykonania na podstawie art. 161 K.P.A. oraz 61 P.P.S.A., również ze względu na poważne zagrożenie wycięcia drzewostanu zabytkowego Parku Szczytnickiego.

https://www.petycjeonline.com/protest_przeciwko_likwidacji_czci_parku_szczytnickiego_pod_obwodnic_rodmiejsk_wrocawia_-_petycja_do_prof_piotra_gliskiegowicepremiera_ministra_kultury_i_dziedzictwa_narodowego

Szanowni Państwo,

W związku z planem rozbudowy drogi wojewódzkiej ulicy Dobieżyńskiej m.in. od Ronda do przejazdu kolejowego, mają zostać usunięte drzewa, zamieniając ulice Dobieżyńską w betonowo-asfaltową przestrzeń. Stąd prośba do Państwa o podpisanie protestu. Mam nadzieje, że wpólnie uda nam się zmienić plany inwestycyjne na takie które pozwolą zachować tak ubogi w naszej gminie drzewostan.

Z uwagi na prowadzone postępowanie (IR-III.7820.9.2020.3) w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla inwestycji pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 306 na odcinku od m. Buk do skrzyżowania z nowym przebiegiem S-5. Odcinek I od m.Buk do granicy gmin Buk i Stęszew”, po zapoznaniu się z Mapą do celów projektowych – rysunkiem „Rys.1.1.PZT_420x2100” z dnia 16.11.2019, nie zgadzamy się na wycinkę 38 drzew oraz krzewów w ciągu ulicy Dobieżyńskiej w Buku oznaczonych na mapie numerami od 191 do 233.

Dobieżyńska1.JPG
Zgodnie z ukazanym poniżej rysunkiem, drzewa mają być usunięte i zastąpione ścieżką rowerową z kostki betonowej. Zwracamy się z prośbą o niewyrażanie zgody na usunięcie drzew przy ulicy Dobieżyńskiej w Buku pod planowaną budowę ścieżki rowerowej. Nie jesteśmy przeciwni samej inwestycji, uważamy jednak, że powinna ona być zrealizowana przy maksymalnym zachowaniu drzewostanu. Nie zgadzamy się na wycinkę zdrowych drzew, a przez to na zamianę miasta w granitowo-betonowy teren, którego my, mieszkańcy, nie chcemy. Popieramy zmiany inwestycje, ale uważamy za bezcelowe i szkodliwe dla  miasta oraz mieszkańców wycinanie zieleni miejskiej.

W miastach potrzebne są drzewa a nie sadzonki. Prosimy również o rozwagę przy usuwaniu skupin krzew i drzew w planowanej inwestycji. Dojrzale, zdrowe drzewa są naszym bogactwem, które bardzo trudno odbudować, pomagają w walce z smogiem, pełnią role bio-filtrów oczyszczając powietrze z toksyn, a latem pomagają w walce z upałami, dając tak potrzebny cień. Drzewa są bardzo potrzebne również dla ptaków, pszczół oraz ubogacają ubogi w zieleń krajobraz. Drzewa utrzymują odpowiednią wilgotność powietrza i łagodzą nagłe zmiany temperatury co jest ważne dla wszystkich  którzy są świadomi skutków gwałtownych zmian klimatycznych. Pozostawienie drzew przy ulicy Dobieżyńskiej staje się potrzebne dla zdrowia i życia ludzkiego oraz komfortu codziennego funkcjonowania mieszkańców i przejezdnych miastem Buk.

Protest zostanie przekazany do wojewody wielkopolskiego , który jest osobą decyzyjną w tej sprawie, do dnia 22 września 2020 – czyli zgodnie z terminem umieszczonym w obwieszczeniu.

Wojciech Dudkiewicz

drzewa_do_usunięcia_dobiezyńska.PNG

Mapa projektowa wraz z zaznaczonymi drzewami do wycinki:
https://www.poznan.uw.gov.pl/system/files/obwieszczenia/rys.1.1

Materiał pomocniczy

Za You Tube

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: