Nerwowy Zbigniew Ziobro o przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Minister Sprawiedliwości powiedział co dalej

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com/koronawirusem/koronawirusa
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Zbigniew Ziobro na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawił swoje stanowisko w sprawie kryzysu koalicyjnego Zjednoczonej Prawicy. Jego zdaniem to nie czas na zrywanie koalicji, a wspólnie PiS i Solidarna Polska może zrobić jeszcze dużo.

– Jesteśmy w sytuacji pełnej emocji, które często polityce towarzyszą – rozpoczął konferencję szef Solidarnej Polski.

Zaznaczył, że Zjednoczona Prawica ma za sobą wiele sukcesów, jeszcze się nie rozpadła i wciąż jest możliwe porozumienie.

– Jestem przekonany, że to projekt, który ma przed sobą wielką przyszłość i może jeszcze wiele zrobić, by Polakom żyło się jeszcze lepiej i by ojczyzna mogła się rozwijać – mówił.

– Nawet w rodzinie, wśród kochających się ludzi, czasami dochodzi do napięć, konfliktów. Mam nadzieję, że nasza koalicja dobrze wychodzi nie tylko na zdjęciach, ale i w działaniu – kontynuował.

Wątpliwości w PiS-ie

Jedną z ustaw, która podzieliła obóz rządzący jest tzw. „Piątka dla zwierząt”.

– Napięcia pojawiają się także wewnątrz wielkich partii. Nawet w Prawie i Sprawiedliwości w ostatnim głosowaniu doszło do napięć. Ustawie o ochronie zwierząt sprzeciwił się minister Ardanowski, wątpliwości wyjawił prezydent Duda – przekonywał Ziobro.

Wskazał, że na ustawie stracą przede wszystkim rolnicy. – Musimy wszystkie racje ważyć – podkreślał.

Przedstawił także program Zjednoczonej Prawicy z 2019 roku i jak podkreślił – nie znalazły się w nim zapowiedzi, które przegłosowano w ustawie – m.in. zakaz uboju rytualnego, z którego mięso idzie na eksport.

– Musimy rozmawiać. Ufam, że jest jeszcze czas na rozmowy. Nie mamy przekonania, że zagłosowaliśmy wbrew programowi Zjednoczonej Prawicy. Możemy z tego niewątpliwego kryzysu, który się pojawił, wyjść silniejsi – mówił Ziobro.

Według „Onetu”, decyzja polityczna już zapadła i Zbigniew Ziobro zostanie zdymisjonowany. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej o godzinie 13 rozpocznie się spotkanie, na którym mają zapaść ostateczne decyzje.