Czy Sławomir Mentzen wygra konkurs Ministerstwa Finansów – #ZTwoichPodatków! Nagrał krótki film, a w nim… [VIDEO]

Sławomir Mentzen.
Sławomir Mentzen. (Zdj. Twitter)

Ministerstwo Finansów zorganizowało konkurs pt. „Z Twoich Podatków”. Resort zachęca do nagrywania filmów ze swojej okolicy, gdzie właśnie zrealizowano jakąś inicjatywę z publicznych pienięzy. Do akcji włączył się Sławomir Mentzen, który w sześć sekund opisał inwestycję o wartości kilkudziesięciu mln zł.

„Weź udział w konkursie edukacyjnym Ministra Finansów #ZTwoichPodatków” – zachęca za pośrednictwem Twittera resort finansów. Chodzi o nagranie krótkiego filmu, ukazującego jak rozwija się miejsce, w którym mieszkasz. Oczywiście rozwój ten w pełni finansowany jest z podatków. 

„W twojej okolicy zbudowano lub właśnie powstaje nowe boisko, przedszkole albo droga? Do sklepu prowadzi nowy chodnik oświetlony latarniami? W szkole pojawiły się lepsze komputery, trwa remont przychodni zdrowia, strażacy korzystają z odnowionej remizy a policjanci dostali nowoczesne radiowozy? Czy wiesz, że te wszystkie inwestycje i ich utrzymanie oraz modernizacja są możliwe dzięki płaceniu podatków?” – czytamy na stronie ministerstwa.

„Nakręć krótki film (1-2 min.) i pokaż, jak rozwija się miejsce, w którym mieszkasz. Przekonaj wszystkich, że to dzięki płaceniu podatków – czyli poprzez codzienny wkład nas wszystkich – możemy korzystać ze szkół, szpitali, pomocy policji czy straży pożarnej” – zachęcają urzędnicy.

I to całkiem skutecznie zachęcają, bo błyskawicznie na ich inicjatywę zareagował Mentzen. Konfederata nagrał krótki, a raczej bardzo krótki film, bo 6-sekundowy, w którym przedstawił inwestycję opiewającą na 70 mln złotych, której koszty pokryli polscy podatnicy.

– Z moich podatków Sasin wydał 70 mln zł. na wybory, które się nie odbyły – skwitował. Myślicie, że ma szanse na pierwsze miejsce w konkursie? Ministerstwo podaje, że zwycięzca może zgarnąć nawet 6 tys. zł. Trzymamy kciuki!

nczas.com