DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Ważący 102 karaty brylant do kupienia na aukcji. Cena może osiągnąć 30 mln dolarów

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Na aukcji Sotheby’s trafił wyjątkowy, niezwykle rzadki brylant. Waży aż 102 karaty i pochodzi z Kanady. Jego cena może osiągnąć od 12 do 30 milionów dolarów.

Jest wielkości niewielkiego jajka i takiej czystości, że zalicza się go do klasy IIa, do której kwalifikuje się nie więcej niż 2 proc. wszystkich diamentów – tak przedstawiają się walory brylantu, który wkrótce może mieć nowego właściciela.

Spektakularna błyskotka pochodzi z Kanady. Jak trafiła na aukcję? Wszystko zaczęło się dwa lata temu w kopalni Victor Mine, gdzie znaleziono ważący 271 karatów diament. Z niego został wycięty mniejszy, owalny kamień, który po trwającym rok szlifowaniu trafił na aukcję.

Licytowany diament nie ma rekordowych rozmiarów. Nieco większy brylant został sprzedany w 2013 roku za 30  milionów dolarów. Najdrożej sprzedanym dotychczas brylantem jest 59-karatowy Pink Star, który osiągnął cenę 83 milionów złotych.

Kopalnia, w której wydobyto diament została zamknięta w ubiegłym roku. Według korporacji, która była właścicielem kopalni, w Victor Mine wydobyto diamenty o łącznej wadze ponad 8 mln karatów.

Dwa diamenty z Victor Mine zostały wprawione w 2009 r. w zwieńczenie złoconej miedzianej buławy parlamentu Ontario, odpowiednika laski marszałkowskiej.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: