DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Ognisko ASF blisko granic województwa świętokrzyskiego {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

}

Ognisko ASF blisko granic województwa świętokrzyskiegoFot.PTWP

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował wczoraj wieczorem o potwierdzeniu dziewięćdziesiątego ogniska ASF w tym roku. Choroba pojawiła się na południowym krańcu Mazowsza, blisko granicy województwa świętokrzyskiego.

Dziewięćdziesiąte w tym roku ognisko ASF potwierdzono w stadzie liczącym 34 świnie zlokalizowanym w miejscowości Jaworska Wola w gminie Sienno (pow. lipski) na południowym krańcu województwa mazowieckiego. Miejsce wykrycia ogniska znajduje się w odległości zaledwie około 10 km od granicy powiatu ostrowieckiego należącego już administracyjnie do województwa świętokrzyskiego.

To pierwsze ognisko pomoru w tej części regionu. Co więcej, obszar ten nie jest przesadnie narażony na występowania ASF dzików. Wprawdzie obszar powiatu włączony jest do strefy czerwonej, jednak jak do tej pory w okolicy potwierdzono tylko jeden przypadek pomoru. Miało to miejsce na początku czerwca tego roku. W ostatnich miesiącach najbliższe przypadki ASF wystąpiły w okolicach Puław (ponad 40 km od ostatniego ogniska), zaś najbliższe stada świń w których potwierdzono ASF znajdują się okolicach Lubartowa, w odległości ponad 70 km od miejsca wystąpienia omawianego ogniska pomoru. Ustalenie drogi jaką pomór przedostał się do gospodarstwa nie będzie zatem oczywiste.

Od początku roku na obszarze Polski potwierdzono 90 ognisk ASF. W związku z ich likwidacją padło, lub zostało poddanych eutanazji blisko 56 tys. zwierząt.

farmer.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: