DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Grozi nam całkowite załamanie rynku zbytu na polskie zboże? {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Grozi nam całkowite załamanie rynku zbytu na polskie zboże?

Takiego zdania jest Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych. Planowane w nowej ustawie o ochronie zwierząt – istotne ograniczenie uboju religijnego – grozi wprost destabilizacją rynku zbożowego i problemami zdecydowanej większości gospodarstw rolnych w Polsce – uważa PZPRZ.

Stanisław Kacperczyk, prezes Zarządu Związku właśnie wystosował pismo do Premiera Mateusza Morawieckiego, w którym zwraca uwagę na pewne, istotne zagrożenia, jakie może spowodować dla polskich producentów rolnych, wejście w życie przygotowywanej obecnie ustawy dotyczącej ochrony zwierząt w naszym kraju. – W naszej ocenie jej przyjęcie w proponowanym kształcie grozi nawet całkowitym załamaniem się rynku zbytu na polskie zboże – uważa Prezes PZPRZ.

Chodzi konkretnie o przewidywane w nowym prawie istotne ograniczenie wykonywania w naszym kraju uboju religijnego, dzięki któremu Polska od kilku lat jest czołowym eksporterem mięsa wołowego i drobiowego wyprodukowanego w systemie halal i koszer.

Zdaniem Związku, wprowadzenie do polskiego prawa zakazu uboju religijnego uderzy przede wszystkim w małe gospodarstwa rolne hodujące bydło, gdyż to od nich pochodzi żywiec na eksport na potrzeby religijne. Polscy rolnicy wyspecjalizowali się w tego rodzaju produkcji, skarmiając je m.in. paszami sporządzonymi na bazie krajowej produkcji zbożowej i dostarczają zwierzęta o najwyższej jakości hodowlanej. Zakazanie uboju na potrzeby religijne przyniesie rolnikom stratę rzędu 20-30 proc. dochodów – podkreśla PZPRZ, powołując się na dane opracowane przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych, której jest aktywnym członkiem.

Dotyczy to także drobiu. W tym przypadku – jak szacuje FBZPR – co piąta sztuka drobiu ubijana w Polsce, ubijana jest właśnie w systemie halal lub koszer. Stanowi to 40% eksportu polskiego mięsa drobiowego. – Po wprowadzeniu zakazu, polska branża drobiarska, będąca jego głównym eksporterem w UE, z dnia na dzień może upaść, a w ślad za tym może nastąpić gwałtowne załamanie rynku zbytu na polskie zboże wykorzystywane do skarmiania drobiu – zaznacza w piśmie do Premiera Prezes PZPRZ.

– Obecnie nasz kraj ma coraz większe problemy z zagospodarowaniem swojej zbożowej produkcji. Wprowadzenie wyżej opisanego zakazu uboju religijnego jeszcze bardziej pogłębi tę sytuację. Tym samym może dojść do dużej destabilizacji rynku zbożowego, a wtedy zagrożony będzie rozwój zdecydowanej większości gospodarstw rolnych w Polsce. Dlatego zaapelowaliśmy do Pana Premiera o przedsięwzięcie kroków, które spowodują, że możliwość uboju religijnego nie zostanie w naszym kraju zniesiona – informuje Stanisław Kacperczyk.

farmer.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Grozi nam całkowite załamanie rynku zbytu na polskie zboże? {Autor Gabi}

  1. Ja Wam powiem co należy zrobić , idzie głód nie sprzedawać tego zboża za granicę tylko magazynować. MAGAZYNOWAĆ To tak jak z miedzią , jeden uczony powiedział , ze miedź to przeżytek i najlepiej sprzedać polską miedź…

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: