DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Są nowe zalecenia dla osób powyżej 65. roku życia. Chodzi o koronawirusa {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opublikowali raport na temat epidemii koronawirusa. Jak podkreślają, koronawirus wywoływany przez Covid-19, nie jest zjawiskiem sezonowym. W okresie jesienno-zimowym musimy być gotowi na najgorsze, a szczególnie uważać muszą osoby starsze ilub mające problemy zdrowotne. Jakie są scenariusze rozwoju epidemii i jakie są zalecenia dla osób starszych?

Ze względu na to, że w sezonie jesienno-zimowym częściej przebywamy w pomieszczeniach, ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa jest większe.

Ze względu na to, że w sezonie jesienno-zimowym częściej przebywamy w pomieszczeniach, ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa jest większe. Foto: Łukasz Gagulski / PAP

Optymistyczny zakłada niski poziom zakażeń wśród dzieci przy wysokim poziomie przestrzegania zaleceń sanitarnych (mycie rąk, dystans społeczny, maseczki, unikanie skupisk ludzkich, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych). Przy takim założeniu tzw. współczynnik reprodukcji, od którego zależy tempo rozprzestrzeniania się wirusa, nie będzie wzrastać i ma utrzymać się na obecnym poziomie.

Mniej optymistyczny w przypadku niskiej transmisji wirusa dzieci, ale problemach z utrzymaniem zaleceń epidemicznych, jak zachowanie dystansu czy noszenie maseczek. W takiej sytuacji niektóre ogniska będą wygaszane, ale niektórych się nie uda wygasić. Spowoduje to tzw. utrwalenie transmisji lokalnej, co znaczy, że od tego momentu w danym regionie będzie bardzo trudno utrzymać wirusa w ryzach. To wiąże się z ryzykiem niewydolności systemu opieki zdrowotnej i może doprowadzić do tego, że więcej osób, które zachorują, będzie umierać.

Czarny scenariusz to wysoki poziom transmisji wirusa wśród dzieci. Taka sytuacja występuje na przykład w czasie sezonu grypowego, kiedy dzieci zapadają na nią równie łatwo jak dorośli. W przeciągu paru tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego można się w takim przypadku spodziewać ognisk w szkołach.

Czynnikiem ryzyka jest też, że w sezonie jesienno-zimowym gdy częściej przebywamy w pomieszczeniach zamkniętych w większych grupach, gdzie ryzyko zakażenia jest większe, niż na świeżym powietrzu. Naukowcy podkreślają, że do zakażenia najczęściej dochodzi w sytuacji dłuższego kontaktu (ponad 15 minut) oraz bliskiego (bliżej niż 2 metry) w pomieszczeniu zamkniętym.

Nie ma wątpliwości, że ten wirus jest szczególnie groźny dla osób powyżej 65. roku życia lub mających współistniejące problemy zdrowotne. Wbrew pozorom nie jest to mała grupa osób. W Polsce ponad 7 milionów ludzi ma 65 lat lub więcej, a 90 proc. z nich jest obciążana chorobami, które zwiększają ryzyko groźnych powikłań.

Co naukowcy zalecają starszym osobom?

Do czasu wynalezienia szczepionki należy:

1.Maksymalnie ograniczać kontakty z innymi osobami, nawet członkami bliskiej rodziny;

w przypadku niezbędnych do egzystencji kontaktów rygorystycznie przestrzegały wymienionych powyżej zaleceń sanitarnych i egzekwowały ich stosowanie u osób, z którymi się kontaktują;

2. Codzienne obserwować stan swojego zdrowia, mierzyć temperaturę ciała, ciśnienie krwi, a przy zaobserwowaniu niepokojących objawów (temperatura powyżej 38 st. C, kłopoty z oddychaniem, utrata węchu lub smaku itd.) bezzwłoczne zwrócić się do właściwego inspektoratu sanitarnego lub najbliższego szpitala zakaźnego;

3. Zawczasu zaszczepić się przeciwko sezonowej grypie i pneumokokom.

(Źródło: Raport „Zrozumieć Covid-19 opracowany przez zespół ds. Covid-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk”)

Autor: MaLu/emka/fakt.pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: