Źródło: youtube.com

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, skrytykował innego miliardera i filantropa Billa Gatesa za jego poglądy na temat rentowności większych pojazdów elektrycznych. Zapytany w sobotę przez użytkownika Twittera, co sądzi o poglądach Gatesa, Musk odpowiedział: „On nie ma o tym pojęcia”. 

Gates przedstawił swoje przemyślenia na temat pojazdów elektrycznych w poście na blogu z 24 sierpnia br., pisząc, że „lepsze, tańsze akumulatory… miejmy nadzieję, że pojazdy elektryczne staną się realistyczną opcją dla każdego właściciela samochodu”.

Zastanawiał się jednak, czy obecne, a nawet przyszłe technologie akumulatorów mogą być aplikowane do większych samochodów. Gates, współzałożyciel firmy Microsoft, napisał:

„Nawet pomimo wielkiego przełomu w technologii akumulatorów, pojazdy elektryczne prawdopodobnie nigdy nie będą praktycznym rozwiązaniem dla takich rzeczy, jak osiemnastokołowce, frachtowce i samoloty pasażerskie. Energia elektryczna działa, gdy trzeba pokonywać krótkie odległości, ale potrzebujemy innego rozwiązania dla ciężkich pojazdów długodystansowych”.

Gates kontynuował, że paliwa alternatywne, takie jak biopaliwa lub paliwa elektryczne, mogą być bardziej wydajnym i przyjaznym dla środowiska sposobem zasilania większych pojazdów, takich jak ciężarówki. Powiedział, że akumulatory są zbyt duże i ciężkie na duże odległości.

Gates pochwalił również kilku producentów samochodów za produkcję całkowicie elektrycznych pickupów, takich jak GM, Ford, Rivian i Bollinger, ale nie wspomniał o Tesli.

Firma Muska pracuje również nad elektryczną ciężarówką. Tesla Semi została zaprezentowana w 2017 roku i miała trafić do klientów w 2019 roku, ale rozwój samochód jest opóźniony o dwa lata i Tesla spodziewa się, że przekaże go właścicielom dopiero w 2021 roku.

zmianynaziemi