DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Superkomputer Cato pomoże zdiagnozować pacjenta

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jeden z najszybszych obecnie komputerów w Polsce, superkomputer Cato, zaczął działać na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Maszyna może realizować obliczenia wysokiej wydajności. Naukowcy chcą, aby w przyszłości pomagała lekarzom w diagnozowaniu pacjentów.

W czasie zabiegu – po sprawdzeniu problemów danego pacjenta – wykorzystując możliwości takiego systemu, można dać diagnoście narzędzia do tego, żeby miał wybór w oparciu o wiedze ogólnoświatową. To dotyczyłoby pacjentów onkologicznych oraz neurologicznych, gdzie czas jest krytyczny. Dążymy do tego, aby takie działania odbywały się w skali minutowej. Tradycyjne procedury trwają kilka godzin – podkreśla w rozmowie z RMF FM profesor Marek Niezgódka, dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Gdy porównujemy ten superkomputer z komputerami, których my używamy na co dzień, okaże się, że jego szybkość, w tym moc procesorów, są kilka tysięcy razy większe – dodaje.

W Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW uruchomiony został superkomputer Cato, przeznaczony do realizowania obliczeń wysokiej wydajności (HPC – High Performance Computing), rozszerzonych o zadania sztucznej inteligencji (AI – Artificial Intelligence) i wysokowydajnej analizy danych (HPDA – High Performance Data Analytics). Umożliwia realizację zagadnień modelowania i symulacji zjawisk i procesów, w oparciu o duże zbiory danych.

Analiza wpływu epidemii koronawirusa

Jak dowiedział się nasz reporter, system będzie wykorzystany do tworzenia ośrodka analiz prognostycznych. Będzie on zajmować się tworzeniem map rozwoju różnych epidemii i ich wpływu na system ochrony zdrowia. Chodzi także o epidemię koronawirusa. Wnioski dotyczące wpływu epidemii Covid-19 i wstrzymania procedur dla innych obszarów medycyny. Będą prezentowane w przyszłym tygodniu na konwencie marszałków województw – zapowiada profesor Niezgódka.

Technologia, która tworzy szkielet jednego z najszybszych superkomputerów na świecie Summit, wyposażonego w procesory IBM POWER9, dostępna jest w laboratoriach Centrum. Zadaniem ośrodka jest otwarcie uczelni na nowe kierunki badań oraz rozwijanie współpracy z biznesem, szczególnie z wykorzystaniem wielkoskalowego przetwarzania danych oraz zdobyczy sztucznej inteligencji.

Zmienia się nasza rzeczywistość, dlatego i nauka musi się zmieniać. Nasz ośrodek badawczy realizuje projekty przede wszystkim w oparciu o zdobycze nauki z wykorzystaniem najnowszych technologii sztucznej inteligencji, zarówno na zlecenia biznesu, jak i instytucji państwowych i naukowych – komentuje profesor Marek Niezgódka, dyrektor Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: