DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Niemieckie problemy uderzą w polskich rolników {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Prezes Związku Polskie Mięso Witold Choiński skomentował sytuację na rynku wieprzowiny, podkreślając, że pojawienie się ASF za zachodnią granicą Polski negatywnie wpłynie na ceny wieprzowiny w kraju i całej UE, a może nawet doprowadzić do bankructwa niektórych hodowców.

Choiński w komentarzu dla PAP ocenił, że przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Niemczech spowodują spore zamieszanie na rynku wieprzowiny. Według niego sytuacja może pogorszyć się do tego stopnia, że „chów świń może stać się nieopłacalny”.

Prezes Związku Polskie Mięso przypomniał, że to właśnie Niemcy były sporym dostawcą wieprzowiny na rynek chiński. Zakaz importu z powodu ASF oznacza, że niemieckie mięso zaleje unijny rynek, co pociągnie za sobą spadek cen.

Jak podkreślił, stworzy to dodatkowe problemy i dla polskich hodowców, ponieważ Niemcy to dla Polski duży rynek zbytu, ale kiedy będą posiadać nadwyżkę własnej wieprzowiny, to nie będą potrzebować jej z Polski.

„(…) od dawna wyznacznikiem cen wieprzowiny w naszym kraju były ceny niemieckie. To dość szybko mogą odczuć polscy hodowcy” – powiedział Choiński.

Wyjaśnił, że co prawda niskie ceny wieprzowiny z pewnością ucieszą zwykłych klientów, ale jeżeli spadną poniżej pewnej granicy, to hodowle będą nieopłacalne. Dodał, że aktualnie mięso jest o 10 proc. tańsze niż rok temu, a ceny cały czas mają tendencję spadkową. Skutkiem tego może być zwiększenie importu – podkreślił prezes.

Podobne obawy mają hodowcy, którzy martwią się, że polski rynek może zostać zalany tanią wieprzowiną i nadwyżką, np. z Niemiec, a tym samym obniży ceny skupu w kraju.

Choiński przypomniał, że w Polsce również jest ASF, a choroba jest trudna do opanowania. Istnieje jeszcze nadzieja, że kraje spoza UE zezwolą na import mięsa z terenów (województw), których plaga nie dotknęła. O taką regionalizację według Choińskiego będą zabiegać Niemcy. Dodał, że w Komisji Europejskiej już trwają w tej sprawie rozmowy, a ich powodzenie może skutkować wzrostem cen na rynku.Aktualnie afrykański pomór świń stwierdzono w 8 województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, podkarpackim, mazowieckim, lubuskim, dolnośląskim i wielkopolskim. Jak podaje PAP, w tym roku wystąpiło już 87 ognisk ASF u świń i ponad 3 tys. przypadków padłych dzików.

sputniknews

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: