DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Pożar w Sosnowcu: Pali się składowisko odpadów. Służby zalecają pozostanie w domach

Potężne kłęby czarnego dymu unoszą się nad Zagłębiem i Śląskiem: w Sosnowcu wybuchł pożar na składowisku odpadów. Do walki z ogniem skierowano 40 zastępów straży. Służby wojewody śląskiego zaleciły zamknięcie okien i unikanie przebywania na otwartej przestrzeni na obszarze Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz na obszarze powiatów: będzińskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego.

banner-wizytowka-1580899038

Ogień pojawił się – jak usłyszał od strażaków reporter RMF FM Marcin Buczek – na terenie firmy, która zajmuje się recyklingiem samochodów. Niewykluczone, że składowano tam również odpady, które się zapaliły.

Do akcji gaśniczej skierowano 40 zastępów strażaków. Zdołali obronić przed płomieniami dwie zagrożone hale, znajdujące się w odległości około 50 metrów od pożaru za rzeką Przemszą: to obiekty o wymiarach około 100 na 25 metrów i 125 na 25 metrów.

Nie ma informacji o poszkodowanych, nie zapadła również decyzja o ewakuacji.

Służby kryzysowe wojewody śląskiego rozesłały natomiast komunikat, że w związku z pożarem zaleca się zamknięcie okien i unikanie przebywania na otwartej przestrzeni na obszarze miast: Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza oraz na obszarze powiatów: będzińskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego.

Jak uściśliła następnie rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, zalecenie obowiązuje co najmniej do czasu ustalenia przez pluton chemiczny dokładnego rodzaju palących się substancji.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zaznaczył natomiast w mediach społecznościowych, że bezpośredniego zagrożenia nie ma, ale pozostanie w domu i zamknięcie okien jest „zalecane”.

Przyczyna wybuchu pożaru w Sosnowcu nie jest na razie znana.

Rzecznik tamtejszego magistratu Rafał Łysy poinformował jednak, że w ostatnich miesiącach władze miasta zawiadamiały prokuraturę i służby środowiskowe o nielegalnym składowisku odpadów znajdującym się na prywatnej działce w rejonie ul. Radocha.

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: