DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Barbados chce usunąć Elżbietę II z funkcji głowy państwa

Rząd Barbadosu chce usunąć brytyjską królową Elżbietę II z funkcji głowy tego państwa i stać się republiką. Ma to nastąpić przed obchodzoną w listopadzie 55. rocznicą uzyskania przez ten kraj niepodległości.

banner-wizytowka-1580899038

Nadszedł czas, by pozostawić naszą kolonialną przeszłość w całości za nami” – oświadczyła gubernator generalna Barbadosu Sandra Mason przemawiając w imieniu premier Mii Mottley.

„Mieszkańcy Barbadosu chcę głowy państwa pochodzącej z tego kraju. (…) Dlatego Barbados uczyni kolejny logiczny krok w kierunku pełnej suwerenności i stanie się republiką zanim będziemy świętować naszą 55. rocznicę niepodległości” – uzupełniła Mason.

Barbados uzyskał niepodległość od Wielkiej Brytanii w 1966 roku, ale tak jak niektóre inne byłe części brytyjskiego imperium kolonialnego, poprzez osobę monarchini pozostał w formalnych związkach z byłą metropolią.

Jak informuje BBC, Pałac Buckingham skomentował, że ta decyzja należy do władz i obywateli Barbadosu. Źródła stacji uzupełniły, że ten krok władz Barbadosu nie jest niespodziewany i wcześniej był wielokrotnie publicznie omawiany.

Barbados nie będzie pierwszą byłą brytyjską kolonią na Karaibach, która stanie się republiką. Wcześniej uczyniła to Gujana, Trynidad i Tobago oraz Dominika.

zrodlo:rmf24pl

miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: