Michał Kamiński
Autor: Marcin Wziontek/Super ExpressMichał Kamiński

„Spór w koalicji toczy się dziś o to, kto będzie numerem dwa po Jarosławie Kaczyńskim” – mówił w programie „Express Biedrzyckiej” Michał Kamiński, niegdyś bliski współpracownik prezesa PiS, a dziś polityk PSL. Choć w tej roli ma występować Mateusz Morawiecki, nie zgadza się z tym Zbigniew Ziobro – przekonywał.

banner-wizytowka-1580899038

Zwrócił uwagę, że paradoksalnie najmniejszym problemem Jarosława Kaczyńskiego jest dziś to, że bez lidera Solidarnej Polski, PiS nie ma większości w Sejmie. Zdaniem Kamińskiego, dużo większym problemem dla prezesa PiS jest potencjał Ziobry.

Express Biedrzyckiej – Michał Kamiński: Ziobro flirtuje z Konfederacją

Jak tłumaczył, chodzi o „potencjał ideologiczny okrążenia PiS i Kaczyńskiego z prawej strony. I to jest dużo bardziej niebezpieczne niż jeden poseł w tę czy inną stronę”. Przekonywał, że potencjalny sojusz Ziobry z Konfederacją i zagospodarowanie radykalnej części polskiej prawicy może sprawić, że PiS straci zdolność do rządzenia.

Dopytywany, czy naprawdę taki sojusz jest możliwy, Kamiński tłumaczył, że „w założeniu Kaczyńskiego Ziobro miał być politykiem, który neutralizuje elektorat narodowy względem PiS. A okazało się, że Zbigniew Ziobro wyrąbuje w burcie PiS dziurę dla tego elektoratu, który popiera dziś partię Kaczyńskiego, by przechodził do innych ugrupowań”. „Ideologicznie Ziobro romansuje z Konfederacją” – zauważył.

se.pl