DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Między dwoma polskimi województwami stanie stukilometrowy płot. Inwestycja budzi kontrowersje {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Płot przed dzikami z ASF

banner-wizytowka-1580899038
Pixabay/marcelkessler

Między dwoma polskimi województwami stanie stukilometrowy płot. Inwestycja budzi kontrowersje

Walka z afrykańskim pomorem świń (ASF) wkracza w nowy etap. Na granicy dwóch województw powstanie długi płot, który uniemożliwi migrację dzików. Decyzję o budowie ogrodzenia poprzedziły konsultacje z Głównym Lekarzem Weterynarii.

Dziki zakażone ASF bez możliwości swobodnego przemieszczania się

Między województwem podkarpackim a świętokrzyskim powstanie płot, który ma zahamować rozprzestrzenianie się ASF. Ogrodzenie przed dzikami będzie miało długość 1236 kilometrów. Budowa płotu tamującego przepływ dzików rozpocznie się już 15 września. Cała inwestycja opiewa na astronomiczną sumę 235 mln zł. Portal money.pl podaje, że pieniądze na walkę z ASF mają pochodzić z rezerwy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w tym powodzi.

Decyzja o utworzeniu kontrowersyjnego ogrodzenia została podjęta po zasięgnięciu opinii Głównego Lekarza Weterynarii i Wojewódzkiego Sztabu Kryzysowego.

Nie pierwsza przeszkoda na drodze dzików z ASF

Zapora między województwami to nie pierwsza próba zahamowania rozprzestrzeniania się ASF. Na granicy Saksonii z Polską powstanie specjalna bariera elektryczna o długości 128 km. Inwestycja ma kosztować 250 tys. euro (ponad 1,1 mln zł). Decyzja o zbudowaniu płotu jest podyktowana niepokojącymi doniesieniami ze stycznia 2020 r., kiedy to zaledwie 12 km od granicy niemiecko-polsko wykryto dziki zakażone ASF.

Czy ogrodzenie między województwami to początek większej strategii przeciwdziałania dzikom z ASF? W marcu 2018 r. rząd zapowiedział budowę płotu na całej długości wschodniej granicy Polski, która ma kosztować 235 mln zł. Na razie nie doprecyzowano szczegółów tego przedsięwzięcia.

ASF to groźna wirusowa choroba świń o przebiegu ostrym lub przewlekłym. Ludzie nie są podatni na zakażenie ASF, jednak budowa płotów ma na celu ochronę gospodarstw hodowlanych przed stratami ekonomicznymi. W tym roku ASF dziesiątkuje dziki zamieszkujące Polskę – portal cenyrolnicze.pl podaje, że w 2020 r. na terenie naszego kraju wykryto więcej ognisk niż w 2019 r. (48).

biznes.info

Mat pomocniczy

Za Senbastian Lach Chwat TV/You Tube

miejsce-na-reklame.

2 thoughts on “Między dwoma polskimi województwami stanie stukilometrowy płot. Inwestycja budzi kontrowersje {Autor Gabi}

  1. oczywiście,że tak,to jest po to,aby nikt z nas nie mógł uciec za granicę itp w razie jakiejś wojny itp , z dala od miast i otwartych terenów,bo lasy wycinają ,nie będzie się tu schować jak,szykują drugi Oświęcim ale to gorszy,bo wielki ucisk szykują ,będą kamery,w dodatku drugą inkwizycję szykują,bo będą chcieli zmuszać do przyjęcia chipa i oddania pokłonu antychrystowi ,i coś czuje,że jednak Trump jest antychrystem takim jako człowiekiem,bo widać,co czyni , a drugą bestią to system tego świata ,niby zostanie zamordowany ? a gdzie tam,to tylko prowizorka będzie ,że niby postrzelony , a jakoś będzie żył jak nigdy dotąd,obwini on zwykłych chrześcijan wierzących po biblijnemu

  2. Płot ma chyba mieć inne przeznaczenie, ASF to tylko pretekst. Bo ciemny lud wierzy, że dziki z ASF latają w powietrzu. Samolotami a może w powietrzu przenoszą je kury, indyki czy też łabędzie z ptasią grypą?
    A tak bardziej na poważnie może to przygotowania do tworzenia granic Polin zwanej też przez pis rzeczpospolitą przyjaciół…?

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: