DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Gienek Loska nie żyje. Muzyk, zwycięzca programu „X Factor” zmarł na Białorusi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Zmarł Gienek Loska, zwycięzca programu „X Factor”. Muzyk w 2018 roku doznał wylewu krwi do mózgu. Przez długi czas był w śpiączce. Odszedł w wieku 45 lat. Zmarł na Białorusi, skąd pochodził, w otoczeniu najbliższych osób.

W maju 2018 roku podczas pobytu u mamy na Białorusi Gienek Loska doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany dopiero po 11 godzinach. Przez długi czas był w śpiączce. Przyjaciele zorganizowali wtedy zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

Polska Fundacja Muzyczna informuje, że Gienek Loska zmarł w domu mamy, która cały czas nim się opiekowała.

Jeszcze dziś zostanie pochowany w rodzinnym mieście – Biełooziersku.

Gienek Loska karierę muzyczną zaczął w Grodnie na Białorusi, gdzie spotkał Andrzeja „Makara” Makarewicza – razem z którym założył zespół Seven B. Jako wschodząca gwiazda rocka na Białorusi, w latach 90., grupa przyjechała do Polski na klika koncertów. Splot wypadków sprawił, że została w Polsce na dłużej. Członkowie grupy osiedlili się w Krakowie stając się dość szybko lokalną atrakcją (grając najpierw na ulicy, a później w małopolskich klubach).

Taka kariera Seven B trwała do 2006 roku, kiedy to Gienek postanowił odejść ze składu. Makar próbował przez kilku miesięcy występować z innymi muzykami, jednak bez sukcesów. Sam zrezygnował z grania i wyjechał do Szkocji. Do tego czasu grupa przygotowała trzy płyty – „Rocktales”, „Make Up Your Mind” i „Acoustic”.

Podczas gdy Makar układał sobie życie na Wyspach Brytyjskich, Gienek postanowił wrócić do muzykowania. Występował na ulicy – tym razem solowo, próbował sił w programach telewizyjnych „Szansa na sukces” i „Mam talent”. Jednak bez większego powodzenia.

Przełomem okazał się udział w polskiej edycji „X Factor”. Gienek występując w drużynie Czesława Mozila został laureatem programu. Sukces umożliwił rejestrację i wydanie płyty.

Muzyk ściągnął ze Szkocji przyjaciela i na nowo zorganizował zespół – tym razem pod nazwą Gienek Loska Band.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: