DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Nowe zasady sprawią, że placówki poz staną się „wylęgarnią” koronawirusa {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
 

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej przedstawił plan działania na najbliższe miesiące w związku z pandemią COVID-19. Niedzielski powiedział m.in., że planowane jest wdrożenie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej do systemu testowania pacjentów. Rozwiązanie w tej formie nie podoba się przedstawicielom Porozumienia Zielonogórskiego.

Lekarze poz będą badać pacjentów z podejrzeniem COVID-19

worananphoto / Shutterstock

Kierowanie na testy po badaniu fizykalnym to granie w rosyjską ruletkę

Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił ścieżkę włączającą lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej do systemu testowania. Opieka nad pacjentem zaczyna się od teleporady, a jeśli w ciągu 3-5 dni od jej udzielenia pacjent nie będzie widział poprawy lub jego stan się pogorszy, powinno odbyć się badanie bezpośrednie w placówce poz. Po zebraniu wywiadu i fizykalnym zbadaniu pacjenta, lekarz będzie decydował o tym, czy jest konieczne przeprowadzenie testu na COVID-19. W zależności od uzyskanego wyniku, pacjent albo wróci pod opiekę lekarza poz (wynik negatywny) albo przejdzie pod opiekę specjalisty od chorób zakaźnych (wynik pozytywny).

Decyzję Ministerstwa Zdrowia skomentował prezes Porozumienia Zielonogórskiego Jacek Krajewski:

– To rozwiązanie oznacza, że lekarze poz zostają włączeni do systemu opieki nad pacjentem z COVID-19 i odgrywają w nim najważniejszą rolę. A najważniejsza rola polega na oszczędnościach, jakie uzyska państwo, rezygnując z powszechnego testowania. Zamiast tego mamy konieczność fizykalnego badania przez lekarza poz jako warunek skierowania na test. W praktyce oznacza to ogromne zagrożenie dla poradni poz, które nie są przystosowane do przyjmowania pacjentów zakaźnie chorych, bo większość z nich nie jest wyposażona w śluzy, filtry i izolatki. Nie ma tu analogii do grypy, bo lekarze rodzinni przed sezonem się szczepią przeciwko tej chorobie. Konieczność fizykalnego badania osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem jest jak rosyjska ruletka: przecież lekarz nie wie, czy pacjent ma COVID, czy nie. Sytuacja, jaką wywołuje swoją strategią Ministerstwo Zdrowia, grozi stworzeniem wielu nowych ognisk zakażeń COVID-19, a staną się nimi poradnie POZ.

Krajewski podkreślił również, że strategia Ministerstwa Zdrowia dotycząca włączenia lekarzy poz w system testowania pacjentów została opracowana bez udziału organizacji pracodawców ochrony zdrowia.

Niepokój lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej może być uzasadniony, jeśli weźmiemy pod uwagę, że podczas tej samej konferencji minister zdrowia mówił, że priorytetem będzie testowanie osób z objawami mogącymi sugerować COVID-19. Należy się więc spodziewać, że do przychodni poz będą trafiać osoby objawowe, co w połączeniu z nieprzygotowaniem placówek do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem COVID-19, może skończyć się wzrostem zakażeń i izolacją lekarzy.

Placówki poz będą „wylęgarnią” COVID-19

Porozumienie Zielonogórskie apeluje do ministra zdrowia o wspólne wypracowanie rozwiązań związanych z opieką nad osobami zakażonymi koronawirusem.

„Federacja ostrzega, że jeśli resort zdrowia przerzuci ciężar tej opieki na podstawową opiekę zdrowotną, dojdzie do załamania systemu, przychodnie POZ staną się wylęgarnią COVID-19, a starsi pracownicy (najbardziej zagrożeni infekcją) odejdą z pracy” – możemy przeczytać w komunikacie z 1. września, czyli sprzed oficjalnego ogłoszenia nowej strategii.

W ciągu roku lekarze POZ udzielają ponad 600 tys. świadczeń dziennie, a w sezonie jesienno-zimowym jest ich jeszcze więcej. Obarczanie POZ dodatkowymi obowiązkami nie tylko medycznymi, ale przede wszystkim administracyjno-organizacyjno-biurokratycznymi bez właściwe zorganizowanej do tego infrastruktury budzi sprzeciw Federacji.

Federacja zwraca uwagę na istotne problemy, które powinny zostać przedyskutowane i rozwiązane, zanim strategia włączenia lekarzy poz do systemu testowania zostanie wprowadzona w życie. Chodzi m.in. o przystosowanie placówek poz do przyjmowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem: „W jaki sposób ustrzec nieinfekcyjnych pacjentów placówek poz przed transmisją zakażenia w małych przychodniach i praktykach pozbawionych śluz i filtrów z jednym wejściem i poczekalnią oraz otwartą rejestracją, przy braku przestrzegania przez chorych zasady rozdzielności czasowej?” – pyta federacja.

  1. Sprawdź ofertę testów wykrywających przeciwciała przeciw COVID-19

Wątpliwości dotyczą też komunikacji między poszczególnymi instytucjami, zasad postępowania w przypadku potwierdzenia zakażenia u pacjenta, który fizycznie przebywał w placówce, czasu oczekiwania na wykonanie testu u osób z kontaktu i personelu medycznego.

Dr Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie w programie Onet Rano zwrócił również uwagę na absurdalność proponowanej przez ministerstwo ścieżki. Jeśli pacjent podczas pierwszej teleporady zgłasza objawy typu gorączka, a po trzech-pięciu dniach dochodzą nowe, to na podstawie wywiadu telefonicznego, lekarz może zadecydować o zasadności przeprowadzenia testu na COVID-19.

– Dlaczego pacjenci nie mogą być kierowani na test na podstawie samej teleporady? – pyta Jankowski i podkreśla, że jeśli zakażeni (lub potencjalnie zakażeni) koronawirusem pacjenci mają trafiać do placówek poz, potrzebne są nowe procedury.

medonet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

One thought on “Nowe zasady sprawią, że placówki poz staną się „wylęgarnią” koronawirusa {Autor Gabi}

  1. Dlaczego pacjenci nie mogą być kierowani na test na podstawie samej teleporady?.
    Bo testy są „wadliwe, nieskuteczne”.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: