DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY
OGŁOSZENIA DROBNE BEZPŁATNE – GIEŁDA M-forum av live – KUP ! SPRZEDAJ

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk wpłać darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Niemcy testują bezwarunkowy dochód podstawowy. Zainteresowanie przekroczyło oczekiwania {Autor Gabi}

The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://miziaforum.com/2020/06/14/szanowni-panstwo-celem-zrzutki-jest-pomoc-dla-waclawa/

Niemal 2 mln obywateli Niemiec zgłosiło się już do udziału w eksperymencie z bezwarunkowym dochodem podstawowym. Część z nich ma otrzymać 1,2 tys. euro za nic. Zainteresowanie badaniem jest na tyle duże, że naukowcy już teraz głowią się nad zwiększeniem liczby uczestników.

banner-wizytowka-1580899038

Grupa Niemców otrzyma 1,2 tys. euro za nic. Naukowcy chcą sprawdzić, jak to wpłynie na ich życie (zdj. ilustracyjne).

(Pexels)
Grupa Niemców otrzyma 1,2 tys. euro za nic. Naukowcy chcą sprawdzić, jak to wpłynie na ich życie (zdj. ilustracyjne). (Fot: pixabay.com)

Badacze zakładali, że w eksperymencie weźmie udział 1,5 tys. osób. 120 z nich ma pobierać „pensję” w wysokości 1,2 tys. euro. Natomiast 1380 osób żyłoby jak dotychczas. Eksperyment miałby potrwać trzy lata.

Naukowcy zbierać będą dane o nastawieniu i zachowaniu obu grup. Przy porównaniu wyników wyszłoby, jak bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP) wpływa na społeczeństwo.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, zainteresowanie uczestnictwem w badaniu przekroczyło najśmielsze założenia jego autorów. Po wystartowaniu naboru w połowie sierpnia, w niecałe 70 godzin swój akces zgłosił 1 mln osób. Obecnie natomiast zgłosiły się już 2 mln.

Tak duże zainteresowanie musiało wywołać reakcję organizatorów eksperymentów. Dlatego też liczba jego uczestników zostanie zwiększona – choć na konkrety trzeba jeszcze poczekać.

Co ważne, eksperyment jest finansowany w ramach crowdfundingu. Do zrzutki dołączyło przeszło 140 tys. osób. Eksperyment wspólnie organizują Niemiecki Instytut Badań nad Gospodarką (DIW) oraz stowarzyszenie Mein Grundeinkommen (pol. „Mój dochód postawowy”).

Wcześniej podobne próby przeprowadzano w niektórych krajach afrykańskich, a także w kanadyjskim Ontario. Ten ostatni przypadek jest już jednak nieaktualny, bo po zmianie władzy z programu zrezygnowano. Okazał się bowiem za drogi.

Z kolei mieszkańcy Szwajcarii pomysł wprowadzenia takiego programu odrzucili w referendum.

Źródło: wp.pl
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: