DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Dziesiątki milionów Amerykanów na granicy eksmisji {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

W trakcie epidemii miliony Amerykanów straciły miejsca pracy i mają problemy, by finansowo powiązać koniec z końcem (fot. Pixabay)

Nawet 40 milionów Amerykanów żyje na granicy eksmisji – ostrzega portal CNN. W kryzysie gospodarczym spowodowanym epidemią koronawirusa istnieje jednak możliwość legalnego odroczenia opłat czynszu do końca roku.

W trakcie epidemii miliony Amerykanów straciły miejsca pracy i mają problemy, by finansowo powiązać koniec z końcem. By im pomóc Kongres przegłosował w tym roku kilka pakietów. Oprócz bezpośrednich transferów pieniężnych zawarte były w nich także zapisy o podwyższeniu kwot zasiłków dla bezrobotnych.

Pakiety przewidywały też wstrzymanie eksmisji dla części najemców, ale obowiązywało to do końca lipca. W obliczu ryzyka masowych eksmisji amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) wydało na początku września moratorium, zgodnie z którym możliwe jest odroczenie opłaty czynszu do końca roku.

Swoje działanie rządowa agencja argumentuje sytuacją epidemiologiczną. Masowe eksmisje sprzyjałyby rozprzestrzenianiu się wirusa i oznaczałyby, że miliony osób zostałoby zmuszonych do międzystanowych podróży lub życia w stłoczonych mieszkaniach bądź schroniskach.

W celu odroczenia opłaty konieczne jest spełnienie szeregu kryteriów. Wykazać należy, że czynszu nie da się opłacić z powodu istotnego spadku dochodów czy utraty miejsca pracy na skutek koronawirusa. Należy również udowodnić działanie w dobrej woli i próby spłaty chociażby części opłat. Moratorium nie dotyczy osób zarabiających ponad 99 tysięcy dolarów rocznie.

Obowiązek najemcy

Najemca ma obowiązek przestawienia właścicielowi mieszkania dokumentu, w którym oświadcza, że spełnia wspomniane kryteria. Za podanie fałszywych informacji lub zatajenie ich grozi kara grzywny, a nawet więzienie. Właściciel mieszkania może stwierdzić, że przesłany dokument nie spełnia wymaganych warunków.

Moratorium nie oznacza anulowania czynszu lub federalnego wsparcia finansowego dla najemców, a jedynie odroczenie zapłaty. Przy opóźnionej spłacie właściciele mogą domagać się dodatkowych opłat – kar lub odsetek.

We wzorze dokumentu przedstawionym przez CDC istnieje zapis w którym wynajmujący potwierdza, że rozumie, iż ostatecznie czynsz będzie musiał zostać opłacony. Właściciel ma prawo upomnieć się o to w całej kwocie na zakończenie moratorium. W przypadku braku opłaty od początku 2021 roku grozi eksmisja.

Moratorium opóźni masowe eksmisje i zapewni tymczasowe wsparcie dla wynajmujących, ale – jak wskazuje Emily Benfer z Uniwersytetu w Princeton – „nie rozwiąże kryzysu na rynku wynajmu”. – Kongres musi to wzmocnić znaczącą pomocą – zastrzega. W przeciwnym razie – jak oceniają eksperci – na zimę w USA dojdzie do bezprecedensowej fali eksmisji. Portal CNN szacuje, że zagrożone nią może być nawet 30-40 milionów Amerykanów.

źródło:

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: