Źródło: youtube.com

Elon Musk od dawna marzył o ustanowieniu ludzkiego życia na Marsie. Ale kiedy Musk marzy o wielkich rzeczach, nie myśli o tym z kaprysu i nie opowiada o tym swojej drugiej połowie w szczegółach – po prostu zaczyna spełniać swoje marzenia. 

SpaceX, które Musk założył w 2002 roku, jest w trakcie opracowywania statku kosmicznego nowej generacji Starship. Filantrop ma nadzieję, że pewnego dnia będzie w stanie przewieźć na Marsa nawet sto osób.

Jednak Musk nie uważa, że dotarcie na Marsa będzie trudne, co daje wyobrażenie o tym, jak ważne jest to zadanie. Jest to raczej misja utworzenia obozu, w którym mogliby zginąć pierwsi osadnicy.

Źródło: plakat nieistniejącej już inicjatywy MarsOne

49 – letni Musk powiedział podczas wirtualnej konferencji People to Mars w poniedziałek w rozmowie w CNBC:

„Myślę, że dotarcie na Marsa nie jest głównym problemem. Podstawowym problemem jest budowa bazy, budowa miasta na Marsie. Zbudujemy elektrownię paliwową, bazę startową na Marsie, tj. Mars Base Alpha, a potem sprawimy, że będzie samowystarczalna ”.

„Chcę podkreślić, że jest to bardzo trudna i niebezpieczna misja, nie dla osób o słabym sercu. Są duże szanse, że oni umrą, więc nie będzie to łatwe, ale będzie to bardzo wielkie wydarzenie ”.Na początku tego roku Musk nadał priorytet SpaceX Starship i powiedział, że poczyniono wielkie postępy, jednak przed wysłaniem ludzi na Marsa jest jeszcze wiele do zrobienia.

Musk powiedział m. in.: „Robimy duże postępy. Tym, co naprawdę utrudnia postęp w Starship, jest system produkcyjny … Jeszcze rok temu nic tam nie było, a teraz mamy całkiem spore zaplecze produkcyjne. Dlatego szybko produkujemy coraz więcej statków. Najpierw musimy uruchomić to urządzenie, automatycznie dostarczyć satelity i wykonać setki misji satelitarnych, zanim zaprosimy ludzi na pokład ”.

zmianynaziemi