DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

Kasa z tarczy wywalana w ciemno. Dostają nie potrzebujący, a ci, którzy wiedzą, gdzie się zgłosić {Autor Gabi}

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Pieniądze za darmo

– W zasadzie wszyscy znajomi, którzy mają własną działalność, mówili to samo: że dzięki tarczy antykryzysowej wyszli na koronawirusie lepiej, niż gdyby normalnie pracowali. Przede wszystkim dzięki temu, że przez trzy miesiące byli zwolnieni z płacenia daniny do ZUS – mówi w rozmowie z naszym portalem jeden z drobnych przedsiębiorców, wolący zachować anonimowość.

– Do tego dostali pieniądze od rządu (m.in. pięć tysięcy bezzwrotnej pożyczki), a przecież nie zamknęli interesu, więc zarabiali – oczywiście mniej niż przed pandemią, ale biorąc pod uwagę zwolnienie z płacenia podatku i zapomogi, wyszli na tym lepiej – dodaje.
Podkreśla jednak, że z drugiej strony jest to pomoc doraźna i nie wiadomo, czy kryzys gospodarczy nie spowoduje, że i tak będą musieli zamknąć działalność. – Jednak na razie funkcjonują i bez problemu dają sobie radę – podsumowuje.
Jego znajomy dostał w sumie 9 tys. zł w gotówce plus 3 miesiące niepłacenia ZUS. Z czego 5 tys. zł to pożyczka, której nie trzeba zwracać, jeśli obroty firmy spadły. Bez pandemii zarobiłby może ok. 3-4 tys. zł.
Dodajmy, że nie jest to może problem powszechny i dotyka głównie grupy mikro firm, ale jednak istnieje i bulwersuje wielu innych przedsiębiorców. Podobnie jak „ustawiane” przetargi na środki z tarczy, o czym więcej za chwilę.

Wydawanie w ciemno

Marcin Materna, Doradca Inwestycyjny i Dyrektor Departamentu Analiz DM Millenium ocenia, że w najlepszej sytuacji były firmy, których sprzedaż jest nieregularna i np. tylko raz na 2-3 miesiące miały duży przychód.

– I akurat trafiły się planowe chude miesiące i weszła całkiem pokaźna tarcza. To było wydawanie pieniędzy nieco w ciemno, bez sprawdzania czy potrzeba czy nie. Jaki mamy tego skutek? Ogromny przyrost środków na rachunkach firm, przy czym część z tego, to właśnie środki z tarczy. Pracownicy i tak zostali wcześniej nierzadko zwolnieni, a sam przedsiębiorca jeszcze na tym zarobił – dodaje.
Jego zdaniem, jeśli już inwestycje mają napędzać gospodarkę, to lepiej środki lokować w drogi, koleje, szpitale, szkoły medyczne czy uniwersytety informatyczne, informatyzację administracji czy pieniądze na szkolenia specjalistów do usług, które oferuje państwo jako praktycznie monopolista.

Premier zapomniał o ideach

Niektórzy przedsiębiorcy uważają, że kto miał dostać naprawdę duże pieniądze, ten je dostał. Przy czym słynne maseczki czy respiratory to mógł być jakiś 1 proc. „przewalonych” pieniędzy, o których w rzeczywistości wiemy.

Zaś całe to drukowanie i dystrybucja środków to kolejny duży „przewał”, czego przykładem były częste przetargi na środki z tarczy, które rozchodziły się w kilka sekund. Tym bardziej, że ci nieuświadomieni miewali „dziwnie” zablokowaną stronę, na której zgłasza się wniosek.
Tarcza antykryzysowa okazała się również schronem dla dłużników, o czy także już wcześniej pisaliśmy. Efektem tego była totalna zapaść w egzekucjach z nieruchomości i mniej pieniędzy zajętych z wynagrodzenia za pracę.
Jeden z ekonomistów, który miał okazję poznać premiera, mówi nam, że dziwi się temu, że jedyne, co mu zostało z bycia prezesem dużej firmy, to chęć zwalniania pracowników. Zaś efektywność działań, w tym kosztowa, odpowiedni ludzie, sensowność inwestycji, innowacje i chęć pójścia do przodu to idee, o których zapomniał wraz z wejściem w politykę. – To wielka, wielka szkoda – kwituje.
innpoland,pl
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: