Stróże prawa z Polski i Hiszpanii rozbili międzynarodowy gang narkotykowy. 18 osób, w tym 15 Polaków i trzech Hiszpanów, zostało zatrzymanych.

Podejrzani zostali zatrzymani w połowie sierpnia, jednak teraz świętokrzyska policja poinformowała o tej akcji.

– Organizacja przestępcza zajmująca się międzynarodowym handlem narkotykami na dużą skalę, miała swój ośrodek w Tarragonie. Działali na terenie całej Hiszpanii, a ponadto przewozili narkotyki do Polski. Grupa posiadała własne plantacje, a także zlecała podwykonawstwo drobnym lokalnym plantatorom. Podczas zatrzymania podejrzanych zabezpieczone zostało 127 000 euro w gotówce, sześć budynków i siedem pojazdów – poinformował nadkomisarz Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Zlikwidowane plantacje

Agenci zlokalizowali tysiące roślin na różnych etapach wzrostu na pięciu plantacjach kontrolowanych przez aresztowanych. – Organizacja współpracowała z handlarzami na szczeblu lokalnym. Członkowie organizacji przestępczej, składającej się z obywateli polskich, działali jako hurtownicy i kupowali duże ilości narkotyków od innych lokalnych handlarzy w celu późniejszej sprzedaży międzynarodowej – dodał nadkomisarz Tokarski.

Zlikwidowano plantacje narkotykówŚwiętokrzyska Policja

Wśród zatrzymanych był 38-letni Łukasz K., pseudonim „Gruby”, „Czesław”, członek zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami

– Na ręce komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach nadinspektora Pawła Dzierżaka spłynęły w czwartek podziękowania od strony hiszpańskiej za duży wkład świętokrzyskich funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w zatrzymanie handlarzy narkotykami – podkreślił rzecznik prasowy KWP w Kielcach.

tvn24