DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

(autor:LALA) – Maląg: Nie ma masowych napływów osób bezrobotnych, nastroje firm uspokoiły się

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Szacunkowa stopa bezrobocia na poziomie 6,1 proc. wskazuje na to, że nastroje wśród firm się uspokoiły – oceniła w rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w sierpniu stopa bezrobocia nie wzrosła względem poprzedniego miesiąca i nadal utrzymuje się na poziomie 6,1 proc. Lipiec był pierwszym miesiącem od wybuchu pandemii, w którym nie zanotowano wzrostu tego wskaźnika.

Jak skomentowała to w rozmowie z PAP minister Maląg, „zdajemy sobie sprawę, że czas jest wciąż trudny, nie pożegnaliśmy pandemii, ale statystyki wskazują, że sytuacja na rynku pracy w Polsce się stabilizuje”.

Wskazała, że to dzięki skutecznym działaniom w ramach tarczy antykryzysowej. Dzięki nim – mówiła – „nie notujemy masowych napływów osób bezrobotnych, a nastroje wśród firm uspokoiły się”.

Nawiązując do danych Eurostatu, z których wynika, że Polska ze stopą bezrobocia na poziomie 3,2 proc. jest drugim krajem w UE o najniższej stopie bezrobocia po Czechach, Maląg zwróciła uwagę, że jest to bardzo dobry wynik. Szczególnie – zauważyła – „w odniesieniu do unijnej średniej notowanej na poziomie 7,2 proc.”.

Ze wstępnych danych MRPiPS wynika również, że liczba bezrobotnych w końcu sierpnia 2020 roku wyniosła 1 mln 29 tys. osób, co stanowi nieznaczny, bo o pół tysiąca osób, spadek względem lipca. Spadek ten zanotowano w dziesięciu województwach.

zrodlo:rmf24.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

na pierwszych stronach
%d bloggers like this: